Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Na Aston Martin Valkyrie si zákazník z Norska vybral specifickou barvu. A vypadá úžasně!

12. 2. 2022 • 03:21
32
2
Zobrazit náhledy (32)
Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie Aston Martin Valkyrie

Už tomu bude 6 let, kdy ve spolupráci s týmem Red Bull Racing, kterého tehdy Aston Martin sponzoroval, představila automobilka prototyp AM-RB 001. Sériová verze se jménem Valkyrie se nyní konečně dostává ke svým zákazníkům.

Je tak trochu paradox, že jedna ze 150 Valkyrií, které budou dodány zákazníkům, míří do Norska, kde prodej elektromobilů přesahuje 80% tržního podílu. Pro připomenutí je Aston Martin Valkyrie osazena nově vyvinutým atmosférickým motorem Cosworth V12 o objemu 6,5 litru a brutálním výkonu 1155 koní.

Historie tohoto supersportu začala již v roce 2016 při zmíněné spolupráci s týmem Red Bull Racing působícím ve formuli 1. Přes prvotní označení AM-RB 001 jsme se dostali k Valkyrii, která tak využívá technologií z formule 1 a od listopadu minulého roku se konečně dostává k prvním zákazníkům.

Model, který zamíří do Norska, má označení podvozku 069/150. Majitel si pro svůj supersport zvolil individuální barvu laku Supernova Red. Máte pocit, že už jste někde tuto barvu viděli? V barevném provedení Supernova Red byl před dvěma lety představen speciál Aston Martin DBS GT Zagato. Vůz dorazil na dealerství Aston Martinu v Oslu a ihned se stal hitem místní automobilové komunity.

Mimo 150 standardních kusů také vznikne 85 kusů verze Spider, která bude jednoduše Valkyrií bez střechy. Mimo to také Aston Martin vytvoří speciální verzi pro okruhy s označením AMR Pro a to ve 40 kusech. Závodní prototyp přišel o hybridní ústrojí a tak ztratil něco ze svého výkonu, nicméně 1000 koní, odlehčení karoserie a až zdvojnásobený přítlak má z AMR Pro udělat speciál, který svými časy bude konkurovat závodním strojům třídy LMP1.

Autor: Dominik Kovář

Související články

Témata
13. 2. 2022 18:57
3 displeje
Ne jeden, ne dva, ale tři displeje! :no:
To je jak z reklamy na nádobí!
Články odjinud