Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Na prodej je možná nejrychlejší taxi v Evropě. Pohání ho 8,2litrová V8

Jan Zajíc Jan Zajíc 30. 12. 2020 • 10:17
11
Zobrazit náhledy (11)
London Taxi V8 London Taxi V8 London Taxi V8 London Taxi V8 London Taxi V8 London Taxi V8

Tradiční londýnské taxíky mají jistě spoustu užitečných vlastností, rychlost ale není jejich nejsilnější stránkou. Tenhle kousek je však výjimkou.

"Black cab" z roku 1984 totiž v minulosti prošel výraznou změnou charakteru, která z obyčejného londýnského taxi udělala spíš něco jako muscle car nebo dragster.

A už na první pohled je znát, že tu je něco jinak. Auto například stojí na upraveném podvozku s hydraulickými tlumiči pérování, ale originální nejsou ani kola. Netradiční taxík totiž dostal typický "dragsterový setup" s malým koly a úzkými pneumatikami vpředu a širokým obutím vzadu.

To nejzajímavější se však ukrývá pod kapotou, kde najdeme 8,2litrový osmiválec Chevrolet o výkonu 450 koní. A upraven byl také interiér, v němž zaujme sportovní volant nebo charakteristický ovladač převodovky.

Zajímavé také je, že taxík i přes sportovní modifikace nabídne místo pro jednoho cestujícího vzadu.

Netradiční taxík je aktuálně na prodej v Rakousku. Podle prodejce byl upraven někdy před 25 lety v Anglii a do Rakouska se dostal před 10 roky.

Cena ovšem není nízká, "muscle taxi" je k mání za 44.990 eur, tedy za asi 1,2 milionu korun. Na značky ho ale asi nedostanete, přestože prodejce tvrdí, že v Anglii po silnicích normálně jezdil.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud