Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nejdelší motorka světa Böhmerland bude mít možná nástupce

ČTK
Diskuze (1)
Legendární nejdelší motocykl světa Čechie - Böhmerland z první republiky se možná dočká nástupce. Majitel ochranné známky 3Dtiskárna Petra Knoblocha zvažuje vytvoření prototypu nového stroje, na který by mohla navázat limitovaná série.

Designové studie i původní motocykly vystavuje na stánku Böhmerland 21 project v rámci veletrhu Motosalon, který začal v pražských Letňanech.

O tom, podle které ze studií se prototyp vyrobí, rozhodne zájem návštěvníků. Prototyp by mohl vzniknout zhruba do roka. K účasti na veletrhu Knoblocha mimo jiné inspirovala reklamní kampaň letošního ročníku, kde tento unikátní motocykl účinkuje.

Společnost 3Dtiskárna.cz plánuje limitovanou edici deseti strojů pro zájemce, kteří se ozvou do konce července. Motocykly chce vyrábět individuálně na objednávku. Zákazník si tak bude moci definovat barvu, typ kůže, materiály a doplňky.

Čechie (německy Böhmerland) byla firma, zabývající se výrobou motocyklů, fungující v letech 1924-1939. Čechie byla nejdelší sériově vyráběný motocykl na světě o délce 3,2 metru. Motocykl zkonstruoval a vyráběl ve svých dílnách Albin Hugo Liebisch. Původně motocykly vyráběl v Krásné Lípě, později svůj podnik přesunul do Kunratic u Šluknova. Motocykly byly vyráběné s motory 350 a 600 cm3 jako dvojmístné nebo třímístné. Bylo vyrobeno asi 3000 kusů.

Na Motosalonu je k vidění i další tuzemská obnovená značka Čezeta, pod kterou vznikl elektrický skútr jako replika slavného "prasete" ČZ 501 a 502 z 50. a 60. let minulého století.

ČTK
Diskuze (1)

Doporučujeme

Avatar - romgator
2. 3. 2019 17:51
Hmm
Tak pokud by se to uchytilo, bylo by to úžasné. To by značku opravdu odlišovalo od konkurence. A myslím to v dobrém. Držím palce. Snad nezůstane jen u limitované série. :yes: