Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nejmenší Jeep by měl stát na platformě PSA, dorazit má v roce 2022

Ondřej Mára Ondřej Mára 3. 3. 2021 • 17:23
68
10
Zobrazit náhledy (68)
Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade Jeep Renegade

Nový nejdostupnější model značky Jeep by měl být menší než Renegade, jeho základem bude modulární francouzská platforma CMP z dílny PSA a vyrábět se má od roku 2022 v Polsku.

O novém základním modelu značky Jeep, který bude v nabídce postaven ještě pod modelem Renegade, se mluví již delší dobu. Automotive News Europe však nyní přichází s informací, že jeho výroba by měla být zahájena v polské továrně Tychy v červnu roku 2022. Oficiální premiéru tak můžeme očekávat s předstihem několika měsíců.

Ovšem zatímco Renegade stojí na Small Wide 4x4 platformě, vyvíjené v rámci koncernu FCA, jeho menší sourozenec by měl být postaven na platformě CMP (Compact Modular Platform) z dílny francouzského koncernu PSA, od něhož by měl dostat i pohonné jednotky. Nyní jsou oba koncerny součástí Stellantis.

Jako každý správný Jeep by přitom i nejmenší model měl nabídnout pohon všech kol, který však bude řešen podobně jako u dalších kompaktních modelů značky. Přední kola tak bude roztáčet spalovací motor, zatímco o pohon zadních kol se má starat elektromotor. Tentokrát ovšem v podání běžném pro modely Peugeot nebo DS.

Nejmenší model by navíc měl být v duchu vizí automobilky Jeep nabízen i s čistě elektrickým pohonem. V kombinaci s platformou CMP by to však neměl být žádný problém. Všichni jsme ale zvědaví na jeho rozměry, které mají být menší než u modelu Renegade. Ten přitom měří 4230 mm na délku, 1810 mm na šířku, 1690 mm na výšku a rozvor má hodnotu 2570 mm.

Novinka by se však neměla objevit pouze v nabídce značky Jeep, ale také v nabídce značek Alfa Romeo a Fiat. V případě Alfy už se dokonce často mluví o možném jménu Brennero, zatímco u Fiatu a Jeepu zatím jméno neznáme. Oba vozy pod italskými značkami by však měly vstoupit do výroby v lednu 2023. Alfa by přitom měla Brennero zařadit v nabídce pod chystané Tonale, zatímco Fiat zařadí svou novinku pod model 500X.

Související články

Témata
Avatar - WinDiesel
3. 3. 2021 16:07
Re: Mám Renegade
Tak Ti alespoň e-koloběžka nezapálí auto :yes:
Avatar - WinDiesel
3. 3. 2021 16:06
Re: Re: Jeep s pohonem zadních kol....
Už jsem se vyblil, kámo, hned po přečtení Tvého příspěvku :-)
Avatar - twistedTSD
3. 3. 2021 15:29
Re: Jeep s pohonem zadních kol....
To by možná platilo, kdyby měli HEV. To, že ti nacpou plug-in, protože jim sníží emise, je svinstvo.
Avatar - Martin911Turbo
3. 3. 2021 14:07
Re: Jeep s pohonem zadních kol....
Bohužel normální 4x4 co mám v René zařízli a je jen 4xe za absurdní částku, jen ten výkon závidím 180 a 240 koní vs mých naftových 140, to už by konečně na dálnici mohlo jet, nevytáhl jsem z auta větší rychlost jak 167km/h
Avatar - Martin911Turbo
3. 3. 2021 14:05
Mám Renegade
Mám Renegade dnes už v raritní s full 4x4 s 9st. automatem a to auto je malé, ještě menší než Renegade opravdu nevím, snad jen výškově... 8-s
Mám 190cm a vzadu nohy nedám, šířka a výška je ok, 350l kufr nejde tam dát ani elektrokolobežka Xiaomi co má manželka...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku