Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Německo vyšetřuje kvůli emisnímu skandálu VW již 17 zaměstnanců

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 8. 3. 2016 • 22:30
3
Německá prokuratura vyšetřuje kvůli podezření z podvodu v souvislosti s emisním skandálem Volkswagenu již 17 zaměstnanců této automobilky. Jejich počet se tak zvýšil z dosavadních šesti.

Oznámil to mluvčí státního zastupitelství v severoněmeckém Braunschweigu Klaus Ziehe. Nikdo z vyšetřovaných však není z nejvyššího vedení automobilky.

Prokurátoři zahájili vyšetřování loni v září. Vyšetřovaní čelí obvinění z podezření z podvodu a porušení zákona proti nekalé soutěži.

Generální ředitel Volkswagenu Matthias Müller dnes také zaměstnancům v závodě ve Wolfsburgu řekl, že skandál kolem manipulace testů emisí způsobí automobilce "podstatné a bolestivé" finanční škody, uvedla agentura Reuters. Volkswagen již loni oznámil, že dá stranou na pokrytí nákladů na překontrolování zhruba 11 milionů aut s naftovým motorem 6,7 miliardy eur (181,3 miliardy Kč).

Volkswagen loni v září přiznal, že do zhruba 11 milionů aut s naftovým motorem po celém světě instaloval software umožňující manipulovat s testy emisí. Skandál přechodně srazil tržní hodnotu podniku o třetinu a donutil k odchodu jeho šéfa Martina Winterkorna. Firma je kvůli skandálu vyšetřována v řadě zemí světa v čele se Spojenými státy a čelí také řadě žalob od investorů a majitelů aut.

Témata
9. 3. 2016 13:19
Re: Neuvěřitelné
Stačí si položit otázku "Kdo tam ty modifikované řídící jednotky namontoval?". Přece pracovníci externí firmy na lince s klíčem v ruce. Ti za to vlastně můžou. "A odkud ty jednotky přišly?" Přece od dodavatele... Nikdo z vedení největšího a nejlepšího koncernu s tím nemá nic společného.
Avatar - Hammunasakra
9. 3. 2016 10:37
Re: Neuvěřitelné
Jj vedení ani majitelé nic netušili jen pár proradných zaměstnanců :yes: >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud