Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan Cube: nový model pro téměř celý svět

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 19. 11. 2008 • 21:44
43
70
Zobrazit náhledy (43)
Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube Nissan Cube
Japonská společnost Nissan si sice důkladně buduje pověst výrobce vozů kategorie crossover, ale nezapomíná ani na zájemce o malé vozy, což dokazuje třetí generace modelu Cube, jejíž premiéra probíhá na autosalonu v Los Angeles.

Nissan Cube první generace se představil v roce 1998 a sdílel platformu i pohonnou jednotku o objemu 1,3 litru s modelem Micra. Vedle verze s pohonem předních kol a manuální převodovkou bylo nabízeno i provedení s převodovkou CVT a pohonem všech čtyř kol.

Druhá generace byla uvedena v roce 2002 a opět využívala platformu aktuálního modelu Micra. Tento pětimístný automobil s karoserií dlouho 3731 mm byl nabízen se zážehovými motory o objemech 1,3 l a 1,5 l. K dispozici byl s pohonem předních i všech čtyř kol.

Třetí generace Nissanu Cube, která se představuje na letošním autosalonu v Los Angeles se má stát jedním z globálních modelů japonské automobilky, protože po uvedení na domácím a severoamerickém trhu zamíří i do Evropy, kde má být prodej zahájen na podzim roku 2009.

Nissan Cube třetí generace navazuje svou velikostí i designem na předchozí generaci a přichází se zážehovým čtyřválcovým motorem HR15DE o objemu 1,5 litru. Tato pohonná jednotka bude u provedení pro severoamerický trh nabízena ve spojení s pohonem předních kol nebo pohonem všech čtyř kol e-4WD a převodovkou XTRONIC CVT. Automobilka u tohoto modelu vyzdvihuje vedle zábavného designu především nabídku vnitřního prostoru a bohatou výbavu.

Související články

Témata
20. 11. 2008 19:35
Re: VY STE JEDNA BANDA...
Never tomu, naživo to auto nebude vyzerať tak strašne, ako sa Ti to zdá teraz. Najmä, vzhľadom na kompaktné vonkajšie rozmery bude neskutočne vzdušné a priestorné, a to má väčšiu cenu, ako pre niekoho kontroverzný vzhľad.
Avatar - woody-alien
20. 11. 2008 19:21
Re: VY STE JEDNA BANDA...
OK, hlásím se o titul "Konzerva roku" a v ten zákal pevně doufám, neboť až na mě zpoza rohu vyjede Nissan Cube, tak to se mnou sekne. Aneb jak zpívá Jirka Korn "Klaudie, mě to snad zabije, mordyjé..." >:D
20. 11. 2008 19:08
Re: VY STE JEDNA BANDA...
kua a nemeckých ovčiakov alebo slovenských ? :*)
20. 11. 2008 19:07
Re: VY STE JEDNA BANDA...
Uisťujem Ťa, že toto si nespletieš s ničím, čo môžeš na našich cestách stretnúť. A s kosačkou už vôbec nie, jedine že by si mal zákal...
Avatar - woody-alien
20. 11. 2008 14:08
Re: VY STE JEDNA BANDA...
Nemyslel jsem, že by měla být auta stejná, ale aspoň se lišit od sekačky na trávu... abych si to ráno nesplet.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud