Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan jedná o spolupráci s automobilkou Chrysler

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 16. 12. 2007 • 03:47
9
Sen Carlose Ghosna o spolupráci s některou z velkých amerických automobilek se možná již brzy alespoň částečně splní. Nissan by si mohl s Chryslerem „vyměňovat“ vozy, nákladní automobily a motory.

Japonská automobilka Nissan jedná podle neoficiálních informací s Chryslerem o vzájemné spolupráci v oblasti osobních vozů, nákladních automobilů a motorů. Podle všeho se však nejedná o spolupráci, o kterou dlouhodobě stojí šéf Nissanu a Renaultu Carlos Ghosn. V tomto případě by mělo jít o poměrně využívanou formu OEM výroby (výroba původních zařízení), kdy bude spolupráce navázána vždy na určitý model. V případě Nissanu by mělo jít o výrobu kompaktního vozu (velmi pravděpodobně půjde o model Versa, u nás známý jako Tiida), v případě Chrysleru pak o výrobu minivanu a pick-upu.

S tímto typem spolupráce mají obě automobilky bohaté zkušenosti. Nissan takto spolupracuje například s Mitsubishi Motors nebo Suzuki Motors. Suzuki například tento týden oznámilo, že Nissan bude pro Suzuki vyrábět středně velký pick-up na bázi modelu Frontier, který se bude v Severní Americe prodávat pod značkou Suzuki. Chrysler má zase podobné smlouvy s automobilkami Hyundai, Mitsubishi, Volkswagen nebo čínskou Chery.

Související články

Témata
Avatar - Ghostyx
17. 12. 2007 23:41
Re: paráda
Souhlas... ;-)
Avatar - Ghostyx
17. 12. 2007 23:39
Re: Nevim jak vy, ale...
Asi tak nejak... :yes: >:D
16. 12. 2007 18:42
Re: paráda
Nesmysly meles ty. Koncern Renault-Nissan se pokousel o spojeni s GM, ale nevyslo to, coz presne Avantime myslel. Ted se rysuje spoluprace Renault-Nissan-AutoVAZ-Dacia s Chryslerem. Je na tom neco nejasneho?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud