Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan slibuje rozsáhlou elektrifikaci, Qashqai dostane hybrid e-Power

Ondřej Mára Ondřej Mára 19. 7. 2020 • 07:52
32
9
Zobrazit náhledy (32)
Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T Nissan Qashqai 1.3 DIG-T

Japonská automobilka si dala ambiciózní cíl – do roku 2023 chce mít vyrobeno přes milion elektrifikovaných vozidel. A jaká to budou?

Nissan nedávno zahájil novou kapitolu své existence představením čistě elektrického crossoveru Ariya. Během jeho představení pak Ashwani Gupta, COO automobilky Nissan, pro britské kolegy z AutoExpress prozradil, že elektrifikace se dočká i nová generace Nissanu Qashqai.

Qashqai dorazí do Evropy i s pohonem e-Power – je to jedna z našich klíčových technologií,“ prozradil Gupta k novince, jejíž představení se očekává ještě letos. „V Evropě budeme nabízet e-Power a bateriové elektromobily – tak definujeme naše technologie.

Pohon e-Power by měl využívat spalovací motor jako generátor nabíjející baterie, které pak přes konvertor napájí elektromotor. Modely s pohonem e-Power, jako je například v Japonsku prodávaný Nissan Note, tak nabídnou pocit z jízdy jako s elektromobilem, včetně okamžitého nástupu výkonu a téměř neslyšného chodu. Není je však nutné nabíjet a spotřeba paliva by měla být blízká plně hybridním modelům.

Ačkoliv by měl být nový Qashqai představen již letos, jeho příchod na trhy se očekává až v průběhu roku 2021. Hybridní pohonná jednotka by pak mohla dorazit krátce po uvedení na trhy a podle některých očekávání by mohla dokonce zcela nahradit vznětové motorizace.

Hybridním pohonem e-Power by ale nabídka elektrifikovaného crossoveru Qashqai nemusela končit. Stále totiž existuje šance na vznik plug-in hybridní verze, který by si mohla techniku vypůjčit od aliančního partnera Mitsubishi.

Elektrickým modelem Ariya a hybridním Qashqaiem ale elektrifikace Nissanu ani zdaleka nekončí. Gupta v rozhovoru potvrdil, že dedikovaná elektrická platforma CMF-EV, která je základem modelu Ariya, může být upravena do různých podob. Navíc bude sdílena s aliančními partnery Renault a Mitsubishi.

Ivan Espinosa, Nissan Senior Vice President, pak v rozhovoru pro AutoEspress naznačil, že pohonu e-Power by se do budoucna mohl dočkat i model Nissan Juke.  Ostatně čím víc elektrifikovaných modelů značka nabídne, tím větší je šance, že se ji podaří splnit její cíl vyrobit do roku 2023 milion elektrifikovaných vozidel.

Související články

Témata
20. 7. 2020 09:57
Re: Hmm, tak to je asi tak stejně lákavé....
Politik to tak z nějakého důvodu chce a automobilky se snaží přežít.
20. 7. 2020 06:38
Re: Hmm, tak to je asi tak stejně lákavé....
To celkem sedí, koho vlastně dneska Nissan zajímá? Nemá co nabídnout, všechny zajímavé modely už nejsou nebo je změnil tak, že jsou vlastně nezajímavé, viz X-trail a zbyl mu jen mainstreamový QQ a Navara, zbytek nestojí za řeč... :'-(
20. 7. 2020 01:10
Hmm, tak to je asi tak stejně lákavé....
...jako by mi Nissan sliboval kulku do hlavy! :-[] :-[] :-[]
19. 7. 2020 17:14
Slibovat je jedna věc ...
... druhá věc je realita.
Carlos Ghosn kdysi sliboval, že do roku 2016 vyrobí aliance Renault-Nissan 1,5 milionu elektromobilů. Nesplněno. Angela Merkel slibovala, že do roku 2020 bude v Německu jezdit 1 milion elektromobilů. Ani to nebude splněno.
Nissan bude rád, když v roce 2023 bude vůbec existovat.
Avatar - Ada je zase tady
19. 7. 2020 13:49
Re: ariya
Přesně. Mitsubishi bez dieselu - kdo si to koupí? Jen nějaký jeliman!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud