Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nissan střídá Ford na pozici sponzora Ligy mistrů

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 9. 4. 2014 • 15:51
4
Nissan podepsal čtyřletou sponzorskou smlouvu s Ligou mistrů.

Kdo se rád v televizi podívá na pořádný evropský fotbal, kde hráčům neutíká meruna od nohy a za kříž není "třicetník", ví, že automobilka Ford je oficiálním sponzorem Ligy mistrů.

Tomu je však konec, nový čtyřletý kontrakt v odhadované výši kolem 1,5 miliardy korun uzavřela s organizací UEFA automobilka Nissan. Japonská automobilka bude mít možnost oslovovat přes čtyři miliardy diváků ročně díky reklamě v televizi, součástí kontraktu jsou třeba i reklamy na stadionech, hospitality zóny, různé akce před utkáním a hlavně spousta reklam na finálovém utkání, které je každoročně jedním z nejsledovanějších sportovních přenosů světa a o pomyslnou "korunku" pravidelně soupeří s další gigantickou (a reklamou ještě více přecpanou) akcí, Super Bowlem.

Nissan se posle slov Bastiena Schuppa, viceprezidenta pro marketing v Evropě, i díky tomuto sponzorství chce dostat na pozici asijské jedničky na starém kontinentu a to do roku 2016. To bude znamenat porazit Toyotu a Hyundai, což opravdu nejsou nízké cíle. I s Ligou mistrů za zády. Pro Ford končí tato monstrózní fotbalová spolupráce 24. května na finále v Lisabonu.

Témata
9. 4. 2014 20:50
Re: Proč?
Otazne je co to Fordu prinieslo. Myslim, ze menej, nez do toho dali.
Avatar - 3_diamanty
9. 4. 2014 19:47
Re: Proč?
no chlapi dnes to bude o drzku.... MU v bayerne a FCB v Atletiku , bude na co pozerat,

gratulacia Chelsea vcera hrali brutalne

:yes:
Avatar - pelikoš
9. 4. 2014 19:17
Re: Proč?
přesně, fotbal a hlavně český mě vůbec nebere. i když liga mistrů je jiná liga a tam má fotbal grády. fakt je ten, že to nissan myslí nejen v evropě s vedením mezi japonskými značkami vážně.
bravo nissan, to je marketingový majstrštyk ;-) :yes: :-!
9. 4. 2014 18:51
Proč?
No jestli to Ford ukončil sám, celkem škoda pro něj ... Zvlášť když teď bude evropskej fotbal sponzorovat japonská značka. né že bych na to koukal a fotbal mě nezajímá, ale přece jenom reklama je to obrovská ...