Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová denní LED světla pro Golf a Focus

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 25. 11. 2007 • 16:04
2
72
Pokud chcete speciální světla pro denní svícení pro váš Focus II či Golf V, máme pro vás tip.

Společnost Hella představuje své nově vyvinuté svítilny pro denní svícení pro modely Ford Focus II a Volkswagen Golf V.

Svítilny mají čirou optiku a zapadají přesně do původních otvorů po mlhových světlech (nejsou třeba žádné úpravy). Fungují na principu LED, čili klasických světelných diod. Jejich výhodou je velmi nízký odběr proudu, což znamená, že zvýšení paliva při jejich používání je tak malé, že je prakticky neměřitelné. O vyzařování světelných paprsků se stará trojice vysokosvítivých diod v každém reflektoru. Jejich životnost je dle Helly 10.000 hodin provozu, což by prý mělo být dostatečné. Jejich spouštění je automatické, je totiž spjato s nastartováním motoru.

Hliníkový reflektor je do karoserie usazen za pomocí gumového těsnícího obložení, které zároveň tlumí vibrace. Hella nabízí tento produkt jak pro dvanácti-voltové, tak čtyřiadvaceti-voltové napěťové systémy. Na trhu se objeví v lednu příštího roku.

Související články

Témata
27. 11. 2007 02:43
Re: Celé je to nesmysl
;-) Ja sterace nezapinam kdyz prsi, ale kdyz nevidim pres vodu na okne >:D
Avatar - SpiderJ
26. 11. 2007 12:06
Re: ŠAJNÍ GULÁŠ
Diky za postřeh ;-) Divil jsem se, že zrovna Hella by udělala takovou chybu.. :-)
Avatar - Blue Sun
26. 11. 2007 09:28
Re: Kde sa stratilo?
Vzadu bych je uvítal taky, aspoň do brzdovek. Mají rychlejší náběh a jsou výraznější. Horší to bude s výkonovými vpředu, které budou dost drahé.
Avatar - Blue Sun
26. 11. 2007 07:43
Re: denní svícení,?
Nezlob se, ale to navýšení spotřeby je v řádu desetin litru. A čím výkonnější motor, tím menší nárůst spotřeby. Kompletní osvětlení auta si vezme necelých 200W (potkávačky, obrysovky, RZ, palubní deska. Skutečně to je tak vysoké číslo, aby způsobilo i u nejslabší Fabie nárůst spotřeby o dva litry?
Avatar - Blue Sun
26. 11. 2007 07:40
Re: Kde sa stratilo?
Není problém sehnat různá tuningová zadní světla s LED, ale tam si vůbec nejsem jistý homologací. Každopádně se to prodává jako komplety a snad na všechna auta.
Jinak ještě donedávna opravdu byla problémem technologie. LED jsou známé už dlouho, ale dostatečnou svítivost mají teprve pár let. A nikdo pořádně nevěděl, co LED udělají třeba po dvou (třech, pěti) letech, pokud se jedná o výkonové LED, tedy o něco více svítivého, než je maličká diodka v příruční baterce. Vím, že dost dlouho probíhaly testy, zda neklesá svítivost, jestli se nemění barva světla a plno dalšího.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud