Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nová Honda HR-V se představí již příští měsíc. Bude to hybrid

Ondřej Mára Ondřej Mára 18. 1. 2021 • 07:34
43
44
Zobrazit náhledy (43)
Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo Honda HR-V Sport 1.5 Turbo

Populární kompaktní SUV nabídne již ve standardu hybridní technologii e:HEV se dvěma motory.

Krátce po zprávách o ukončení výroby druhé generace Hondy HR-V se japonská automobilka rozhodla ohlásit premiéru nástupce. Třetí generace kompaktního SUV se představí 18. února a vůbec poprvé nabídne i hybridní technologii pohonu se dvěma motory, která bude standardem.

Inovativní hybridní pohonné ústrojí s označením e:HEV  by podle automobilky mělo nabídnout vysokou hospodárnost a současně dostatek výkonu. Ostatně pro evropské zákazníky nejde o žádnou velkou novinku – hybridy e:HEV nabízí na evropském trhu i modely Honda CR-V a Jazz.

Nová Honda HR-V e:HEV je tak dalším krokem automobilky v její strategii „Electric Vision“, jejímž cílem je postupně do roku 2022 elektrifikovat všechny mainstreamové modely nabízené na starém kontinentu.

Vraťme se ale zpátky ke třetí generaci HR-V, která by měla nabídnout výraznější design exteriéru. Novinka by se měla inspirovat především u nové generace Civicu, celkově by mohla nepatrně narůst a její záď by měla svými tvary připomínat populární segment SUV-Coupé. Ostatně její tvary už automobilka částečně poodhalila s ohlášením premiéry.

Specifikace pohonného ústrojí si zatím Honda drží pod pokličkou. Hybridní systém e:HEV však tradičně kombinuje spalovací motor se dvěma elektromotory, přičemž jeden slouží jako generátor a druhý se stará o pohon samotného vozu.

V současnosti Honda nabízí dvě verze tohoto pohonu. Větší Honda CR-V kombinuje dvojici elektromotorů s 2,0litrovým i-VTEC spalovacím motorem a speciálním jednostupňovým převodem. Menší Honda Jazz má pouze 1,5litrový i-VTEC benzínový motor, zůstává však dvojice elektromotorů a přímý jednostupňový převod.

Podle dřívějších spekulací by měla Honda HR-V využívat pohonný systém odvozený právě od Hondy Jazz, na skutečnost si ale budeme muset počkat až do oficiálního představení. Prozatím nám Honda uvolnila pouze dva snímky, přičemž jeden odhaluje plaketku e:HEV, zatímco druhý ukazuje boční profil zadní části vozu.

Související články

Témata
20. 1. 2021 01:17
Re: Hmm...
Ukaž mě prosím, kde jsem se označoval těmi tebou uváděnými superlativy, ty ubohý a trapný eurohujerský lháři!
20. 1. 2021 01:12
Re: Hmm...
Jo, byla to ta levnější, resp slabší verze. Ale nedostatek dynamiky mě u ní stejně netrápil. Hrozný byl ten samotný pocit z jízdy. Tohle zoufale nudné, motorově téměř bezhlučné, neřadící a zcela nezáživné přesunování z bodu A do bodu B opravdu nemá s automobilismem nic společného. A ano, nic víc jsem od toho nečekal, ale říkal jsem si, že si nějaké EV musím vyzkoušet, abych tu eurohujery nebyl napadán, že kritizuju něco, co jsem si ani prakticky nezkusil. :-)
19. 1. 2021 19:03
Re: Možná to dělá ta maskovací fólie
Ja bych pockal na finalni verzi.
Podle maskovanych prototypu se to tezko odhaduje. ;-)

Jinak oprava, HR-V (soucasny) je na platforme Jazzu...
Avatar - Blue Sun
19. 1. 2021 16:57
Re: Hmm...
Ne, samozřejmě, ty jsi ten nejlepší, nejmoudřejší a nejchytřejší. A ty budeš taky nejvíce trpět, až prostě nebude na vybranou. A já se ti pak budu zcela otevřeně smát, jaký jsi blb.
Tvůj popis Leafu tvou hloupost a zaslepenost jen dokazuje. Naštěstí jsou takoví jedinci už vymírající druh.
Avatar - Blue Sun
19. 1. 2021 16:55
Re: Možná to dělá ta maskovací fólie
Čtvrtý nejúspěšnější model? Pokud ho chtějí takhle zprznit, tak ať se na to vykašlou rovnou.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud