Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nové Grand Theft Auto VI je tady! A opět se v něm objeví i reálná auta

Lukáš Volšický
Diskuze (0)

Nové Grand Theft Auto VI se představuje v prvním traileru. V obchodech se sice objeví až v roce 2025, ale už teď můžeme začít sledovat, na jaká auta se ve hře můžeme těšit. Nebudou mít oficiální licence, ale viditelně se inspirují reálnými předlohami.

Nejnovější pokračování extrémně úspěšné videoherní série Grand Theft Auto se konečně oficiálně odhaluje! Po více než celém desetiletí od původního vydání zatím posledního titulu se představuje nové Grand Theft Auto VI. Ze slunné virtuální Kalifornie z předcházejícího Grand Theft Auto V se v nejnovější videohře přesuneme na fiktivní Floridu, kde vyjma konkurenčních gangů budeme bojovat i s krokodýly.

Jednou z hlavních náplní všech titulů Grand Theft Auto jsou i motorová vozidla, a ačkoli tvůrci ze studia Rockstar Games záměrně nezakládají na oficiálních licencích, ve všech předcházejících hrách se inspirovali reálnými automobily, motocykly, a dokonce i helikoptérami nebo letouny. A u nejnovějšího pokračování tomu není jinak, takže jsme při sledování prvního oficiálního traileru dávali pozor, jaká auta se v novém titulu objeví.

Už na začátku traileru si můžeme všimnout, že i v nejnovějším Grand Theft Auto VI se objeví komunita okolo populárních lowriderů, tedy stylově vytuněných klasických amerik. A jak odhaluje pozdější fáze vůbec prvního zveřejněného videa, dokonce se můžeme těšit i na ilegální pouliční srazy s pálením pneumatik před přihlížejícím davem.

V dalším pohledu na začínající noční život ve městě si všimněte zaparkovaných exkluzivních aut, mezi nimiž nechybí modely inspirované nejnovějším Porsche 911 Cabriolet, legendárním Ferrari Testarossa, modernějším Ferrari Portofino nebo nejnovějším Chevroletem Corvette C8. Nápadný je i projíždějící moderní muscle car vypadající jako kočkopes kombinující Ford Mustang s Dodgem Challenger.

S blížícím se koncem videa můžeme vidět driftující klasickou ameriku vypadající jako Chevrolet Chevelle Malibu 4-door Sedan ze sedmdesátých let. A jen o pár okamžiků dříve se na záběru z televizního vrtulníku objevuje sporťák inspirovaný legendárním starším Porsche 911, zatímco policii ujíždí gang na terénních motocyklech.

Nové Grand Theft Auto VI tak opět vypadá jako ideální virtuální hřiště pro všechny nadšence do rychlých aut a „legální“ videoherní kriminality. Na výlet do nového města inspirovaného floridským Miami si však ještě počkáme, protože nová hra se objeví na pultech obchodů až v průběhu roku 2025.

Lukáš Volšický
Diskuze (0)

Doporučujeme