Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Vyzkoušejte si závodní škodovky na rychlostních zkouškách. Nová hra ze světa WRC je tu

Lukáš Volšický
Diskuze (0)

Nový videoherní titul EA Sports WRC je konečně tady. V nejnovějším simulátoru inspirovaném světovým šampionátem v rallye budete moci prohánět i škodovky a utkat se s největšími hvězdami motorsportu.

Pohodlně se usaďte do křesla a z komfortu vašeho obýváku odstartujte na rychlostní zkoušky světového šampionátu rallye. Nová počítačová hra s oficiální licencí šampionátu WRC je konečně tady a vy si budete moci virtuálně vyzkoušet celou letošní sezonu a bojovat s největšími talenty a hvězdami ve světě motorsportu v závodu o titul. Přivítejte nový titul EA Sports WRC!

Oficiální licence světového rallye šampionátu WRC se s nejnovějším titulem konečně dostala do rukou respektovaného vývojářského studia Codemasters, které se v minulosti proslavilo videoherními sériemi Colin McRae Rally nebo DiRT. Už v minulých letech jsme se setkávali s oficiálními hrami WRC, ale s novým titulem EA Sports WRC celá herní série vstupuje do nové éry.

Nejnovější hra EA Sports WRC, vyvinutá pod taktovkou vydavatelství Electronic Arts, je tou vůbec nejpropracovanější. Vývojáři zakládají na moderní technologii Unreal Engine 5, kterou kombinují s pokročilým fyzikálním modelem ze simulátorů DiRT Rally. Ty dodnes vládnou rallye soutěžím ve stále populárnějším esportu, a dokonce k nim usedají i skuteční závodníci při tréninku.

Video se připravuje ...

EA Sports WRC obsahuje kompletní letošní šampionát a už brzy se ve virtuálním světě objeví i nová Středoevropská rallye, která se nedávno jela i na českém území. Dohromady vám je k dispozici více než 600 kilometrů rychlostních zkoušek na asfaltu, šotolině nebo sněhu. Legendární Monte Carlo, Finsko, Mexiko, Portugalsko nebo Japonsko tak budou vaším hřištěm. Vývojáři k tomu přidávají i několik fiktivních lokalit.

A s čím budete jezdit? V nejnovějším titulu ze světa WRC se objevuje celkem 78 soutěžních speciálů v 18 různých kategoriích – od stařičkých zadokolek po nejmodernější soutěžáky WRC. V našich končinách nepochybně stojí za zmínku i přítomnost závodních škodovek, jakými jsou Fabia WRC, Fabia Rally2 Evo nebo nejmodernější Fabia RS Rally2. Doufáme, že v budoucnu se ve hře objeví i klasické sportovní škodovky.

Kompletní seznam aut můžete najít na oficiálních stránkách, kde vývojáři přibližují i světové lokality a další důležité informace o hře. Nová hra EA Sports WRC je dostupná už dnes na platformách PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Lukáš Volšický
Diskuze (0)

Doporučujeme