Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Chrysler Voyager: první fotografie

Ondřej Láník Ondřej Láník 4. 1. 2007 • 23:23
23
52
Zobrazit náhledy (23)
Chrysler Voyager Chrysler Voyager Chrysler Voyager Chrysler Voyager Chrysler Voyager Chrysler Voyager Chrysler Voyager Chrysler Voyager Chrysler Voyager Chrysler Voyager Chrysler Voyager Chrysler Voyager Chrysler Voyager Chrysler Voyager Chrysler Voyager Chrysler Voyager Chrysler Voyager Chrysler Voyager
První prohlídka nového Voyageru má jediný závěr: odvaha s jakou Chrysler pustil do výroby PT Cruiser nebo 300C je ta tam.

Jednou z velkých a důležitých premiér detroitského autosalonu bude nástupce dnes již legendárního vanu skupiny Chrysler Group. V Evropě jej známe jako Chrysler Voyager, v zámoří je prodáván pod jménem Dodge Voyager nebo Chrysler Town & Country. Kompletní generační výměna přichází po dlouhých 11 letech.

První prohlídka nového Voyageru má jediný závěr: odvaha s jakou Chrysler pustil do výroby PT Cruiser nebo 300C je ta tam. Nový van je navržen přísně účelně. Z toho vychází celková koncepce, tvar karoserie i provedení interiéru. V nabídce budou dvě délky karoserie (4,8 m a 5,1 m) a několik motorů. Zážehové agregáty bude zastupovat čtyřválec 2,4 l (112 kW) a dva šestiválce 3,3 l (128 kW) a 4,0 l. Vznětové motory budou v nabídce pravděpodobně dva 2,5 l (105 kW) a 2,8 l (110 kW).

Konzervativně navržený interiér se vymyká zaběhnutým zvyklostem snad jen umístěním voliče automatické převodovky mezi přístrojový štít a středovou konzoli. Počítá se s variabilním interiérem, sedadly zapustitelnými do podlahy i možností konferenčního uspořádání sedadel. Přístup ke dvěma zadním řadám sedadel je umožněn dlouhými posuvnými dveřmi na obou stranách vozu, nově nechybí ani možnost spouštění bočních skel (dosud byla lepená do karoserie).

Podrobnosti zveřejníme při oficiální světové premiéře v závěru tohoto týdne nebo na začátku příštího týdne.

Témata
Avatar - Dinar
5. 1. 2007 12:03
Re: Hledá se designér...
Jen pro zajímavost, který z Chryslerů předchozích generací považuješ za špičku amerického designu?
Avatar - Lonestarstate
5. 1. 2007 09:55
Re: OT: FORD FUSION CHALLENGES JAPANESE BRANDS AND WINS
Odkdy je vina Fordu, že Opel, Lexus i Cadillac používají designové elementy, které si "půjčili" z New Edge designu, který Ford vymyslel už v 90.letech?
Avatar - Lonestarstate
5. 1. 2007 09:54
Re: Hledá se designér...
Pravda. Tahle nová generace pod taktovkou Němců je otřesná. Věc o to smutnější, že ještě před pár rokama byl Chrysler špičkou americkýho designu a teď tohle... :-(
Avatar - Lonestarstate
5. 1. 2007 09:50
Re: Nuda, nuda, nuda......
Kolik Voyagerů/Caravanů jsi vlastnil? Viděl si někdy jedinou tabulku spolehlivosti minivanů pro americký trh? To znamená žádný z rakouského Grazu? Pochybuju.
5. 1. 2007 06:34
Re: Nuda? Možná...
No prave co sa tyka materialu z fotiek nadobudam pocit, ze okrem kozeneho volantu a saltpaky tam nic prijemne na dotyk nie je. Podla najnovsej americkej mody zrejme same tvrde plasty, ale na to sa radsej pojdem pozriet az ho zacnu predavat, makceny povrch palubovky by bol prijemnym prekvapenim.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud