Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Nový Defender slaví úspěchy, dere se na pozici bestselleru

Ondřej Mára Ondřej Mára 23. 7. 2021 • 03:20
91
2
Zobrazit náhledy (91)
Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV Land Rover Defender PHEV

Poptávka po novém Land Roveru Defender překonává očekávání. Zájem je tak velký, že automobilka stěží drží krok s poptávkou.

Stejně jako většina světových automobilek, i Jaguar Land Rover se v posledních měsících musel potýkat s následky pandemie a nedostatkem polovodičů. Přesto má tradiční britský výrobce po prvním pololetí roku 2021 celkem slušný důvod k oslavám.

Nová generace Land Roveru Defender si totiž připisuje prodeje raketovým tempem a po druhém čtvrtletí tohoto roku jde o globálně druhý nejprodávanější model značky. K první pozici přitom nechybělo mnoho. Zatímco nynější bestseller Range Rover Evoque se prodal v počtu 17.622 kusů, Defender se prodal v počtu 17.194 kusů.

Vysoké prodeje jsou přitom ještě působivější s ohledem na současný nedostatek polovodičů na trhu. Jakmile se však situace se zásobováním stabilizuje, mohl by se populární offroad rychle stát nejpopulárnějším modelem značky.

O nový Defender je navíc také zájem v zámoří, kam se původní Defender dostával jen ve velmi omezeném množství. Zajímavé jsou také spekulace, podle kterých by se Defender po vzoru Range Roveru mohl stát samostatnou pod-značkou.

Připomeňme, že automobilka nyní nabízí třídveřové provedení 90 a čtyřdveřové provedení 110. Do budoucna se pak očekává ještě představení verze 130, která by měla nabídnout delší rozvor a především třetí řadu sedadel. Tím by se mohl ještě rozšířit počet zájemců a prodeje by mohly dál růst.

Video se připravuje ...

Objevují se však i spekulace, podle kterých by se v JLR mohlo pracovat i na menším modelu - označovaném jako „Baby Defender“, který by kopíroval strategii Fordu s modely Bronco a Bronco Sport. Zřejmě by se tak jednalo o civilnější SUV, které by lákalo především dobrodružným stylem.

Vedle různých karoserií ovšem Defender nabízí i různé pohonné jednotky. Kromě běžných benzínových a naftových motorizací je v nabídce i plug-in hybrid nebo vrcholná verze V8. Automobilka navíc pracuje s vodíkovým prototypem a často se hovoří také o čistě elektrickém modelu.

Doporučujeme

Témata
24. 7. 2021 08:29
Re: Defík
Někde jsem se dočetl, že aspiruje na nejnespolehlivejsi auto světa. V první desítce má Land Rover snad 5 kandidátů - tak by to nebylo takové překvapeni :)
Avatar - hugino
24. 7. 2021 07:28
Defík
Už som to nedávno písal že to auto vyzerá naživo úžasne tak sa vôbec nečudujem že aj napriek dosť vysokej cene má predajný úspech.Dobré na tom je že má velké množstvo výberu pohonov a výbav kde závisí len od hrúbky peňaženky.A v reále je to riadny obor.Super v Nitre majú aspoň o robotu postarané. :yes: