Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Odstěhuje se vedení Peugeot Citroën z Paříže?

Michal Fokt Michal Fokt 18. 12. 2014 • 14:53
11
Automobilka PSA Peugeot Citroën sídlí na prestižní pařížské adrese už padesát let. Teď to však vypadá, že se z budovy, která jí už dva roky nepatří, odstěhuje.

Prodat vlastní ústředí, to už je hodně zoufalý krok a přesně k tomu se odhodlal koncern PSA Peugeot Citroën v roce 2012, když své sídlo na prestižní adrese 75 Avenue de la Grande Armée, jen pár stovek metrů od Vítězného oblouku, prodal za 300 milionů euro, aby ho zpětně pronajal za 50 milionů euro ročně. Bylo jasné, že to je jen krátkodobé řešení, protože po šestiletém pronájmu by firma byla víceméně na nule a nyní se to zřejmě potvrzuje.

Bloomberg informoval, že by se PSA mělo ze svého sídla nadobro odstěhovat a to tak, že nikoli na jinou, méně luxusní pařížskou adresu, ale úplně opustit francouzskou metropoli. Proslýchá se, že by se centrála měla přesunout do areálu továrny poblíž Poissy, asi hodinu jízdy z Paříže. Tam by šlo přibližně 1000 z celkového počtu 1500 zaměstnanců, zatímco zbývající by byli rozmístěni do detašovaných pracovišť v metropoli.

Tento krok souvisí s probíhající rozsáhlou restrukturalizací koncernu, jenž ve znamení škrtů ukončil závodní Le Mans program Peugeotu, Citroën se z drahého WRC přesunul do WTCC a došlo k redukci výrobních závodů a zaměstnanců. Současně se z majoritního akcionáře - rodiny Peugeotů stal minoritní ve prospěch čínského Dongfengu a francouzské vlády. Za revitalizaci je zodpovědný zejména Carlos Tavares (předtím Renault) a Louis Gallois (Airbus).

Související články

Témata
21. 12. 2014 00:25
nie za 6 rokov ale za viac
predpokladam, ze do tych 50mil su zahrnute aj energie, udrzba, zamestnanci pre spravu budovy atd....
19. 12. 2014 11:52
Re: hmmm, tunel?
Firma a budova sa neda porovnavat.

Kludne od teba kupim tvoj byt/dom s tym, ze tam mozes zostat byvat 6rokov, cenu rozdelime tak, aby si mi za tych 6rokov na najme zaplatil naspat predajnu cenu a potom ta vyhodim na ulicu. Pristupil by si na taky obchod?????

No to by si bol dobre sprosty, po 6rokoch nemas nic a ja mam nehnutelnost...
18. 12. 2014 21:50
Re: Kdyby Pažó uměl tak hospodařit
Zato tvůj úsudek a hospodaření je brilantní...

Koupit za posledních 5 Kč v AAA pětkrát stočený vrak, navíc složený ze tří aut pomocí lepící pásky a pak nadávat na kvalitu, to opravdu chce "geniálnost" tvého kalibru....

Skupině PSA dost pravděpodobně pomůže restruktualizace nebo investoři...
Tobě by nejspíš ani transplantace nepomohla a že by se tě někdo ujal, to také pochybuju. Leda by byl naivní, jako ty s tím vrakem z bazaru...

18. 12. 2014 20:07
Re: hmmm, tunel?
Tak proč se neodstěhovali hned,jak to prodali???
Avatar - TeeJay
18. 12. 2014 18:10
Re: Kdyby Pažó uměl tak hospodařit
Ale moc nechybělo, co? ;-) Ještě že máme v Evropě socík. Ten se postará, zachrání...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud