Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Policejní akce zjistila u 28.000 aut 4676 dopravních přestupků

ČTK ČTK 1. 9. 2020 • 05:06
17
2
Zobrazit náhledy (17)
Dohled nad dopravou z policejního autobusu Řidička octavie dopadla hůř, za telefonování během jízdy jí kromě pětistovky pokuty přistály na kontě řidiče dva trestné body Dohled nad dopravou z policejního autobusu Dohled nad dopravou z policejního autobusu Dohled nad dopravou z policejního autobusu Dohled nad dopravou z policejního autobusu Dohled nad dopravou z policejního autobusu Šofér Láďa za nezapnutý pás vyfasoval pokutu pět stovek Dohled nad dopravou z policejního autobusu Dohled nad dopravou z policejního autobusu Dohled nad dopravou z policejního autobusu (Ne)přesnost automobilových tachometrů

Policisté v Česku při bezpečnostní akci od čtvrtka do neděle zjistili 4676 dopravních přestupků, třetina z nich byla překročení povolené rychlosti. Při akci naplánované záměrně na konec letních prázdnin, kdy obvykle houstne silniční provoz, kontrolou prošlo víc než 28.000 aut.

"Mezi nejčastější prohřešky patřilo to, že řidiči nedodržovali stanovené rychlostní limity, jak v obci, tak mimo obec," uvedla mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová. Překročení povolené rychlosti policisté zaznamenali u 1574 řidičů, 497 jich nemělo zapnuté bezpečnostní pásy a 453 nemělo v pořádku technický stav vozidla. Alkohol a jiné návykové látky kontroly zjistily u víc než 150 řidičů. "V průběhu opatření bylo vypátráno také několik hledaných a pohřešovaných osob," doplnila Rubášová.

Policie akci zaměřenou na bezpečnost v dopravě, do které se zapojilo téměř 2800 příslušníků, ohlásila předem. Soustředit se plánovala také na telefonování za jízdy, způsob jízdy řidičů, používání dětských autosedaček a kontrolu dokladů. Zejména v místech dopravních omezení na dálnicích policisté využívali také dohled ze vzduchu.

V menším rozsahu se policejní akce zaměřená na dodržování povolené rychlosti uskutečnila v pátek 14. srpna. Při kontrole 5300 aut na 900 místech tehdy policisté zjistili 2281 dopravních přestupků. Rychlostní limity překročilo 1740 řidičů, tedy zhruba třetina kontrolovaných. V několika případech policisté zjistili, že lidé za jízdy nemají zapnutý bezpečnostní pás, technický stav aut nevyhovuje požadavkům nebo že vozidla nemají dálniční známku.

Související články

Témata
Avatar - Dzakobo
1. 9. 2020 17:14
Škoda, že
Policejní Sup v pátek večer při jízdě po D8 z Ústí odbočil na Teplice, kdyby jel dále, mohl zkasírovat 2 rumuny s odtahovkama, kteří na 80 v tunelu kašlou - takže ty kriply jsem musel předjíždět 2x....
Jasný, 80 v tunelech je málo. Na druhou stranu, pokud se zaznamená vozidlo (a reg. značka) ze zahraničí, u nějž za daný přestupek nebyla zaplacena pokuta, neměl by snad být problém, aby při příštím průjezdu pod kamerami na území ČR po takovém autě vystartovali nebo si ho odchytli policisté. No jo, ale když má náš stát problém naprogramovat i pitomej eshop s dálničníma známkama... Vládnou nám nemehla.
1. 9. 2020 14:48
slušný
Tak kluci byli tam kde maji bejt. Kazdej 6 prestupce je vořežprut, kterej to vedel dopredu. Nekdo si dal v ty dny bacha, takze to cislo prestupců v beznym provozu bez DBA ( dopravne bezpecnostni akce) je daleko vyšší. Takze buch s nami. Furt tocite tim koleckem co mate pred sebou spatne hoši. Verte mi.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud