Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Páteční policejní akce? Třetina řidičů překročila rychlost

ČTK ČTK 17. 8. 2020 • 16:37
11
70
Zobrazit náhledy (11)
Měření rychlosti na Jedovnické ulici v Brně-Líšni. Češi jsou na silnicích blázni. Jezdí nebezpečně a moc rychle: 86 % řidičů překračuje rychlost! Dohled nad dopravou z policejního autobusu Dohled nad dopravou z policejního autobusu Dohled nad dopravou z policejního autobusu Dohled nad dopravou z policejního autobusu

Policisté při bezpečnostní akci, ve které se minulý týden v pátek zaměřili na dodržování rychlosti na silnicích v Česku, zjistili při kontrole 5300 aut 2281 dopravních přestupků.

Povolenou rychlost jízdy porušilo 1740 řidičů, tedy zhruba třetina kontrolovaných. V několika případech také policisté zjistili, že lidé za jízdy nemají zapnutý bezpečnostní pás, technický stav aut nevyhovuje požadavkům nebo že auta nemají dálniční známku. Policie výsledky zveřejnila dnes na webu. O stanovištích a celé akci byli řidiči předem informováni.

"V tuto chvíli stále probíhá vyhodnocování celé akce a na základě provedených analýz v různých lokalitách se policisté i v budoucnu na nejvíce problematická místa opět zaměří," uvedla policie.

Přes 600 policistů v pátek kontrolovalo dodržování maximální povolené rychlosti jízdy zhruba na 900 místech v Česku. Lokality vybrali nejen policisté, ale také veřejnost. Mezi policejní kritéria výběru míst patřily mimo jiné bezpečnostní situace v lokalitě, množství nehod či frekvence provozu. Do bezpečnostní akce nazvané Speed marathon se policejní hlídky zapojily pátým rokem. Loni při ní zkontrolovaly 7500 aut a zjistily 3200 přestupků. Dvě třetiny přestupků se týkaly překročení povolené rychlosti.

Právě rychlost jízdy je podle policie jednou z nejčastějších příčin dopravních nehod. Za sedm měsíců letošního roku byla příčinou 15,4 procenta všech nehod, které se v tomto období staly. Zemřelo při nich 103 lidí.

Přestupek Počet zjištění
Porušení stanovených rychlostních limitů 1740
Nepoužití bezpečnostních pásů 91
Nevyhovující technický stav vozidel 62
Požití návykových látek 40
Vozidla bez dálničních známek 27

Související články

Témata
19. 8. 2020 08:51
Re: Divný pátek
Jj ale tu prostřední 50 od Robin Oilu můžeš jet v klidu rychleji, směrem z centra. Do centra měří ten 50tkový úsek a pak až k Baranďáku můžeš rychleji... běžně tam lidi jezdí 90-100 ;-) Ale sem tam se tam objeví modrá/tmavě hnědá Octavie s bradavicí...

Tj čekal jsem že tam budou stát u vjezdu do Chuchle Nebo na druhé straně a nic, okruh taky nic a na druhé straně Evropská to samé, ticho po pěšině...
Avatar - Ozzman
19. 8. 2020 07:50
Re: Divný pátek
Tak na strakonické to mají pod radary... kdysi jsem taky byl "rebel", ale stálo to pár pětistovek :D
19. 8. 2020 07:32
Re: Divný pátek
Divný je, že nebyli vidět nikde v Praze, kde je spousta úseků, kde nikdo rychlost nedodržuje, včetně mě. Tak nějak si provoz stanovil “svou” rychlost. Ono jezdit slepě 70,80, 50 a zase 80, 50 a pak zase 80 je třeba na Strakonické proti plynulosti provozu ;-)
18. 8. 2020 19:01
Re: Lhaní pokračuje?
Ano lhaní pokračuje dál. Podle roční statistiky nehod autor policie ČR (jsem z mobilu odkaz nedám) je pokud si vzpomínám dobře z minulých let, rychlost jako příčina nehody na třetím nebo čtvrtém místě, na prvním místě je nevenovani řízení. Statistika (rozsah zpráva desítky stran) je veřejně dostupná na netu.
Avatar - Ozzman
18. 8. 2020 15:00
Re: Kde že to měřili?
No jasně! :D Žádné jiné auto střední třídy není tak úzké! :D Škoda, že k tomu ten podvozek moc nedával stav vozovky D1, pak by to bylo dokonalé :D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud