Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche Panamera II: S novou platformou a motory V6 a V8

Michal Fokt Michal Fokt 19. 3. 2014 • 20:28
13
Porsche si vyvíjí pro druhou generaci Panamery vlastní šesti- a osmiválce, které budou sportovnější, než ty koncernové.

Současné Porsche Panamera sice už letos oslaví páté narozeniny, nicméně i přesto se mezi námi ještě nějaký čas zdrží. Nástupce přijde až v roce 2017 a to s celou řadou technických změn. Panamera II bude využívat novou, značkou Porsche vyvinutou platformu MSB pro sportovní a luxusní modely koncernu VW s motorem vpředu a pohonem zadních nebo všech kol, kterou dostane (poprvé též v roce 2017) také automobilka Bentley.

S příchodem nové platformy, spoléhající na vysokopevnostní ocel a hliník, se objeví také rodina nových motorů V6 a V8. Ty by podle šéfinženýra Porsche Wolfganga Hatze měly zajistit motorizaci většiny modelů značky (Panamera, Cayenne, Macan) na dalších 10 let, co je ovšem důležitější, nové šesti- a osmiválce mají být vyvinuty přímo ve Weissachu a měly by být výrazně sportovnější, než ty, které využívají ostatní značky koncernu.

Vybrané značky, popřípadě modely, pochopitelně v rámci koncernové unifikace motory Porsche V6 a V8 dostanou také, ale zatím není známo, o které se bude jednat. Není ani zřejmé, zda půjde o úplně jiné motory (což se nezdá být pravděpodobné) nebo zda se v rámci koncernu budou sdílet mezi značkami bloky a Porsche si "pouze" pohrálo s vnitřnostmi, popřípadě hlavou.

Na platformě MSB by měla vzniknout i dvoudveřová verze Panamery coby gétéčkové kupé a kabriolet, překvapivě ale nikoli nová generace modelů Bentley Continental GT a Flying Spur, které by ještě měly dostat šasi MLB od Porsche.

Související články

Témata
20. 3. 2014 10:09
Cayenne
Cayenen ide do Bratislavy:
[odkaz]
Avatar - lexi
19. 3. 2014 22:53
Re: Ze začátku se mi Panamera
Je to kombinace dokonalého marketingu a techniky. Na každodenní ježdění je to ovšem na zváženou...
Avatar - Ham.
19. 3. 2014 19:08
Re: Green
Proč by chyběla? Plug-in Panamera S E-Hybrid má spotřebu 3,1 l/100. A když bude nejhůř tak tam fláknou další metrák baterek a bude jezdit za 1,5. >:-[]
Avatar - Hammunasakra
19. 3. 2014 17:19
Re: ...
No ty info v článku působěj dost pomateně. Moc bych na to radši nedal..
Avatar - 3_diamanty
19. 3. 2014 16:23
Re: Green
ja myslim ze uz testuju novu panameru bluemotion 1,6 TDi RS ecopower greenline first edition, snad vo frankfurte uz bude :yes: udajne pojde pod 4L :yes: a ani pri tazkej nohe sa nad 5L nedostanes ani ked sa pos.... bude to pecka :yes:
Články odjinud