Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche pozastavilo spolupráci s Mariou Šarapovovou

Michal Fokt Michal Fokt 9. 3. 2016 • 17:29
47
24
Zobrazit náhledy (47)
Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche Porsche
Kvůli dopingovému nálezu ruské tenistky na Australian Open s ní Porsche pozastavuje ambasadorský kontrakt.

Porsche v roce 2013 angažovalo ruskou tenistku Mariu Šarapovovou jako oficiální "tvář" značky s cílem přiblížit se ženským zákaznicím a vypadá to, že se tento krok automobilce vyplatil. Ale stačí málo a všechno je jinak. Porsche nyní smlouvu dává k ledu.

Důvodem je pozitivní dopingový nález, který tenistka měla na Australian Open. Jedná se o největší sportovní aféru posledních měsíců a je otázkou, kde je vlastně pravda. Média Mariu povětšinou důkladně grilují, sama tenistka se ale hájí tím, že lotyšský lék Meldonium, jenž se dostal na seznam zakázaných látek teprve letos v lednu, dlouhodobě užívá.

Jde o lék na srdce, jenž tenistka bere prý na doporučení svého lékaře kvůli nedostatku hořčíku a kvůli dědičným dispozicím k cukrovce, zástupci sportovních asociací ale věří, že je často užíván atlety ke "zlepšení výkonnosti a urychlení zotavení", což vedlo k jeho zařazení mezi zakázané látky. Takže v tom Maria může, ale pochopitelně ani nemusí být, nevinně.

Porsche zatím ambasadorskou smlouvu úplně nezrušilo, pouze ji pozastavuje a čeká, jak se situace vyvine a stejně se k tomu staví i firma Nike. Naopak hodinářská firma TAG Heuer se již rozhodla "neprodloužit kontrakt".

Témata
10. 3. 2016 21:11
Re: nie len prachy....
Testuje se i v kulturistice a nikoho by nenapadlo tvrdit, že se tam nedopuje. Nejvíc úmrtí je typu "sudden death" a kupodivu ve fotbale.
10. 3. 2016 14:44
Re: nie len prachy....
Jaky netestovany americky fotball? V NFL se na zakazane substance testuje uz tri dekady.
10. 3. 2016 12:56
Re: nie len prachy....
To není tak úplně pravda. V netestovaných sportech typu americký fotbal se to úmrtími zrovna nehemží.
10. 3. 2016 11:03
Re: nie len prachy....
Povolit doping nelze, protoze by pak nabiral extremnejsi a extremnejsi formy a pro sportovni business by nebylo dobre pokud by pri finale ctyrstovky umreli na draze dva soutezici a ctyri dalsi odvezla zachranka.
10. 3. 2016 10:47
Re: nie len prachy....
Navíc je prokazatelně dokázáno vědeckými studiemi, že mikrodávky současných preparátů nejsou na testech zjistitelné, ale vliv na výkonnost je cca 15-30%. Jediné řešení je archivovat vzorky po mnoho let a až se detekční techniky dostanou na danou úroveň, potom vzorky analyzovat a zpětně odebírat tituly.
[odkaz]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku