Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche představuje nový infotainmnet PCM 6.0, nabídne řadu zajímavých funkcí

Ondřej Mára Ondřej Mára 18. 6. 2021 • 00:15
6
Zobrazit náhledy (6)
Porsche PCM 6.0

Automobilka zjednodušila ovladatelnost, zlepšila podání informací a poprvé nabízí také funkci Android Auto.

Automobilky v posledních letech investují stále více času, úsilí a financí do vývoje moderních infotainmentů, od kterých mají uživatelé stále vyšší očekávání. Od možnosti zrcadlení telefonu, přes hlasové asistenty až po možnost vzdáleného přístupu přes chytrá zařízení. A všem těmto očekáváním se snaží vyjít vstříc i nový infotainment Porsche Communication Management (PCM) 6.0.

Nový infotainment, který by se měl během léta objevit v modelech 911, Cayenne nebo Panamera, poprvé nabídne nové digitální funkce a služby, které si dnes užívají například majitelé elektrického Porsche Taycan. Hned na úvod ale překvapí lehce pozměněným designem, který se snaží být především funkční.

Automobilka upravila ikonky, font i barvy tak, aby řidiči nabídla co nejsnazší přístup k informacím. Upravené je také menu, které by mělo nabízet ještě jednodušší a rychlejší přístup ke všem podstatným funkcím. V neposlední řadě pak Porsche zvětšilo dotykové plochy, aby se řidič nemusel zbytečně dlouho soustředit na to, kam na displeji klepne. U výkonných vozů rozhodně chytré řešení.

Vedle dotykového ovládání ale Porsche vylepšilo také hlasové ovládání. To reaguje na povely „Hey, Porsche“ a nabízí podporu nových funkcí – včetně ovládání masážních sedadel, klimatizace nebo ambientního osvětlení. Po vyslovení hesla „I need petrol“ (potřebuje benzín) pak asistent přepne na navigaci a začne hledat nejbližší čerpací stanici.

video

Samotná navigace přitom také prošla modernizací, díky které si vysloužila označení „inteligentní“. Kromě vždy nejnovějších map totiž navigace nabídne také aktuální informace při provozu, podle kterých upravuje trasu. Provoz by přitom měla být schopná ukazovat i v jednotlivých jízdních pruzích.

Kdo chce ale využívat vlastní navigaci, může vedle dlouhodobě podporovaného Apple CarPlay poprvé využít také funkci Android Auto – ovšem pouze přes kabel, zatímco Apple frčí i bezdrátově. Aplikace Porsche Track Precision, která je zdarma a obsahuje 300 světových okruhů, se pak nově umí objevit na obrazovce přes Apple CarPlay rozhraní. Do infotainmentu je také integrována aplikace Apple Music, která uživateli umožňuje jednoduše přidat do knihovny skladbu, která právě hraje v rádiu.

Z Apple i Androidu se lze ovšem k vozu připojit i na dálku. Díky Porsche Connect App budou mít majitelé vozů možnost zkontrolovat si například tlak v pneumatikách, nebo zda zamkli dveře. U modelu Taycan a hybridních modelů Cayenne nebo Panamera si pak řidiči mohou s předstihem nastavit také vyhřívání či naopak chlazení interiéru před plánovaným odjezdem.

Zajímavostí na závěr je pak aplikace Soundtrack My Life od Porsche Digital, která je ale prozatím pouze v beta verzi. Mělo by totiž jít o první aplikaci na světě, která bude po uvedení vytvářet adaptivní zvuk k vaší jízdě. Aplikace nebude pouze vytvářet playlist, který se bude hodit k vaší jízdě, ale bude vytvářet skutečně osobní soundtrack přímo během jízdy.

Aplikace by měla vytvářet hudbu ze speciálně vytvořených „hudebních elementů“ v závislosti na vašem jízdním stylu. Jiná hudba tedy bude hrát při klidné vyjížďce a jiná při sportovní jízdě. Porsche celý systém přirovnává ke světu videoher, kde se hudba na pozadí rovněž mění se situací.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud