Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Poslední auta na benzin a naftu vyvineme v roce 2026, straší Volkswagen

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 11. 6. 2019
50
22
Zobrazit náhledy (50)
suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy suv vw testy

Automobilka Volkswagen oznámila, že poslední spalovací pohonnou jednotku vyvine za sedm let. Poté se z ní stane výrobce elektromobilů.

Rok 2026. To je termín, do kterého ještě půjde koupit nový vůz značky Volkswagen se spalovacím motorem. Co bude potom? Nejspíše jen elektromobily. Alespoň to v jednom z nedávných rozhovorů nastínil lídr produktové strategie Michael Jost.

„V roce 2026 vyjede náš poslední výrobek se spalovacím motorem,“ řekl razantně Jost přímo v sídle společnosti Volkswagen ve Wolfsburgu. A jeho slova posléze potvrdil i mluvčí firmy, podle kterého se evropský a čínský lídr v prodejích zaměří na elektromobily s bateriovými články.

Volkswagen se do elektrifikace vrhnul ve velkém po emisním skandálu dieselgate z roku 2015, za který už značka na pokutách zaplatila více než 27 miliard eur. Od té doby jsou elektromobily tématem číslo jedna v čele s rodinou ID., která se příští rok dočká prvního sériového elektromobilu ID.3 na zcela nové platformě MEB.

Tato architektura se má v příštích letech stát základem pro širokou škálu elektromobilů. Volkswagen na plošině postaví také crossover, minibusík či vlajkový sedan. Platforma však poslouží i dalším výrobcům jako Škoda (Vision iV) či Seat (el-Born).

Volkswagen bude i nadále aktualizovat své současné pohonné jednotky na benzin a naftu, radikální krok, který nastínil Jost, je však nevyhnutelný. V souvislosti s tím prosakují ze zákulisí koncernu informace o nově vyvíjeném motoru, jenž se stane jakýmsi posledním mohykánem VW mezi spalovacími jednotkami. Podle nepotvrzených zpráv by mělo jít o 2,5litrový pětiválec, jenž zamíří pod kapoty většiny koncernových značek.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

motory
| 14. 6. 2019
jak to bude s dodavkama , kamionama ? Jak se budou tahat třeba obytné přívěsy ... no zajimava budoucnost .Snad ale někdo s autama na paliva zůstane ...automobilek je dost..
Avatar - mariov8
Re: Re: Kliiiiiid...
| 12. 6. 2019
To nebude masaker, to bude postupný evoluční proces. Reálně ropa nikdy nedojde, prostě se stane na některé účely příliš drahou a vzácnou. V tom máš pravdu. Ale bude to platit pro celý svět a nebude to za pár let a skokově. Navíc to nebude jenom v EU, ale po celém světě. Také to bude proto, že ji bude reálně ubývat, ne proto, že nějaké hlavy namazané o tom rozhodnou od stolu. Elektrické autíčka kupuji jenom dětem na hraní. Ty velké, pro dospělé lidi, byly společně s těmi na páru vytlačeny z masového trhu před více než sto lety díky vynálezu spalovacího motoru. A dříve se ten naučí spalovat něco jiného, než bateriím vzroste energetická hustota o řád nebo dva a stoupne rychlost procesů v nich 100x a současně se stanou levné, bezpečné a skutečně ekologické. Také přeji klidný spánek.
Re: Re: Re: Neviem čo na tom nechápete.
| 12. 6. 2019
To si kovbojové ještě před sto lety říkali na adresu spalovacích aut taky.
Re: Re: Neviem čo na tom nechápete.
| 12. 6. 2019
Elektroauta lze plošně zavést jedině zákazy a řpíkazy.
Avatar - Beefcake
Re: Kliiiiiid...
| 12. 6. 2019
Az tak ropa zacne realne dochadzat a este viac sa predrazi tazba, potom uvidis, co je to "masaker".
Inak spavat mozes normalne ? :)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku