Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pražské čtvrti i přes zákaz chystají další parkovací zóny

David Bureš David Bureš 22. 7. 2013 • 22:37
11
Parkovací zóny pro rezidenty se v Praze rozšíří. Vybrané městské části pracují na alternativním řešení k tzv. modrým zónám.

Pražský magistrát nedovolil další rozšiřování modrých parkovacích zón, do budoucna chce o nich rozhodovat na úrovni celého města a ne na úrovni jednotlivých částí. Některé radnice ale další zóny placeného stání chtějí, a tak si je rozšíří po svém.

Chystaný alternativní systém placeného stání se bude podobat tomu současnému. Zjednodušeně řečeno se bude jednat o modré parkovací zóny známé z centra Prahy a některých dalších míst, avšak bez vyznačení modrými pruhy. Zvýhodní tedy místní obyvatele s trvalým bydlištěm nebo sídlem firmy na daném místě, kterým zde dovolí parkovat.

Podle těchto plánů by obyvatelé dostali parkovací karty (v některých částech dokonce zdarma), které by jim umožnili zaparkovat v daném místě. Ostatní lidé by mohli zaparkovat jen na placených místech a placených parkovištích.

Takový systém již nyní například funguje v ulicích poblíž O2 arény. Návštěvníci stadionu zde totiž často parkovali, aby nemuseli platit parkovné přímo na parkovišti u arény. V této době tak rezidenti neměli kde zaparkovat.

Praha 9 proto vybrané ulice osadila značkami a povolila zde parkování jen místním, kterým rozdala speciální karty povolující parkování v těchto ulicích. Tento systém funguje rovněž v okolí arény v Podvinném mlýně a vysočanská radnice ho chce rozšířit i na další místa.

Systémem se chtějí inspirovat také na Praze 5 a 8. Vlastní parkovací zóny chtějí zavést i radnice na Praze 4 a Praze 6.

Magistrát již dříve zamítnul plánované rozšíření modrých parkovacích zón na Jarově v Praze 3 a na Praze 5, 6 a 8. Město totiž pracuje na nové koncepci těchto zón. Rozhodovat o nich bude nově magistrát a ne městské části, díky čemuž by mělo vzniknout méně zón. Majitelé kupónů pořízených v jedné městské části by pak s nimi mohli parkovat i za jejími hranicemi v odpovídajícím „pásmu.“

22. 7. 2013 23:32
Specifikum Prahy
Parkovaci problem Prahy neni tradicnim problemem velkomest, tedy nedostatek mist kde v centru zaparkovat auta navstevniku. To je prirozeny problem, ktery resi ruzne a jen maloktera (vetsinou nemecka) mesta ho maji dobre vyresen.
Problem Prahy je jiny a sice, ze navstevnici neparkuji v cili sve cesty, ale ze se snazi zoufale najit misto nekde kolem nejake (jakekoliv) stanice metra, aby mohli dale pokracovat MHD. Oni se tedy chovaji spravne, chteji vyuzit MHD k doprave po meste, ale dementni neschopny management mesta nebyl schopen zajistit ani tu nejzakladnejsi sluzbu a to patricne kapacitni park and ride parkoviste na vsech prijezdovych smerech do mesta. Tohle je neomluvitelna neschopnost a ostuda vedeni hl. mesta Prahy. :no:
22. 7. 2013 15:55
Re: Zony
Oni to nemusí být bonzující důchodci - ale "aktivní" poliši. Lékař s cedulkou za sklem (pohotovostní lékař) si přijel domů jen vyměnit (převléci) košili a nebylo nikde volno- protože zde parkují vozy služební, mimopražských...., tak v jednosměrných ulicích zaparkoval na tzv.T v oblouku (po směru jízdy).....zkrátka během cca 5 minut bylo jeho vozidlo naloženo a odvezeno na odtah.parkoviště na P-8! Jo a specialita polišů je kontrola vzdálenosti od značeného přechodu! Čím blíže zaparkováno-tím snáze odtaženo!
22. 7. 2013 15:47
Re: kdyby místo zón budovali nová parkovací místa. je rozhod
S bodem 1) souhlasím ; bod 2) hledat řemeslníka-který má povolenku na daný obvod ; k bodu 3) můžete mít povolenku na P-3 a stejně tam všude nezaparkujete..stejně tak na P-6! Debilita zodpovědných orgánů-rozdělení obvodu na parkovací a neparkovací zóny ...což je nyní Magistrát hl.města. Jako obyvatel Prahy 3 jsme diskriminovány tímto nesmyslným rozdělením-buď zony všude nebo nikde! Zony u nás bohužel nejsou a velmi toho využívají dojíždějící z jiných částí či mimopražští-ale hlavně vyč*ránkové, kteří si koupí parkovačku na 1 vozidlo a ostatní "šoupnou" tam-kde parkovačka není! Takových tu máme v ulici 1/3!
22. 7. 2013 15:04
Re: Praha
problém s parkovanim je spis v tom, ze se za nej musí platit, a taky v tom ze se v CR a vseobecne v této casti evropy jeste neumej stavet poradne parkovaci domy ci parkovaci mista u/v novostaveb, kupříkladu v baraku kde bydlim by klidne mohli bejt další 2-3 podzemni parkovaci patra, a i samotne to jedno parkovaci patro je tak blbe navrhnute, ze je tam spousta mista doslova nevyuzita k parkovani, no reknete kdo ma ten luxus ze si muze v garazi trénovat jizdu na kolečkových bruslích kde ma dve 70m rovinky o siri 7m a luxusni zatáčky kde by se vytocil i autobus >:D proste v centru mest bych vůbec nepovilil vystavbu, pokud by nebylo soucasti i parkovavi v patrech pro alespoň dvojnásobek vozu nez kolik je jich obytných nebo predpoklad kancelářských, stejne tak parkoviste u/v nakupnich centrech, pokud chce někdo stavet v centru nejakej obchodak, tak at vyhradi i část pro verejne parkovani zdarma, hnedle by bylo v Praze mista k parkovani dostatek :-)
Avatar - Katikakus
22. 7. 2013 13:27
Zony
Zony se z pohledu parkovani ukazaly jako nefunkcni reseni. Funguji pro par vyvolenych, jak uz tady bylo zmineno, jako zpusob jak sobe a kamaradum naplnit kapsy.

Kdyz o vikendu prijedu na P3, vetsina modrych zon je poloprazdna - presto nemuzu zaparkovat.
Navic zde bydli spousta aktivnich duchodcu, kteri "nelegalne" parkujici ochotne bonzuji mestakum. Ti se nestydi odtahovat auta a vybirat pokuty i o vikendech na temer prazdne zone.
Toto se stalo memu kamaradovi - cizinec s dlouhodobym pobytem na Zizkove, bohzuel nema narok na parkovaci kartu, protoze zde nema trvale bydliste. Ve vnitrobloku ma nastesti sve parkovaci misto. Neprozirave o vikendu zastavil na prazdne ulici pred domem aby vylozil nakup a vyzvedl manzelku - nechtelo se mu zajizdet na tech 10 minut dovnitr. Ochotna duchodkyne ho nahlasila a auto mu mestaci stacili odtahnout. Zrejme cekali nekde za rohem.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku