Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Přetíženým kamionům v Praze pokuty nehrozí, město je zatím bezmocné

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 13. 5. 2015 • 03:13
3
Podle ročenky TSK za rok 2014 projelo ve vnějším pásmu Prahy v průměrný den za 24 hodin asi 53.000 nákladních aut. Znamená to, že loni tak v Praze denně projelo v průměru na 1600 přetížených kamionů.

Zhruba tři kamiony ze sta, které se pohybují po Praze, jsou přetížené. Město je ale nemůže pokutovat, protože podle vyhlášky ministerstva dopravy nesmí zjišťovat jejich vlastníka. Náměstek primátorky zodpovědný za dopravu Petr Dolínek na tiskové konferenci Technické správy komunikací (TSK) řekl, že Praha spolu s dalšími kraji jedná s ministerstvem o nápravě.

„Když ministerstvo nezačne jednat, zvažujeme, že bychom zveřejňovali firmy, které zákon porušují nejčastěji," řekl novinářům Dolínek. Pokud by ministerstvo vyhlášku změnilo, nakoupilo by podle něj hlavní město ještě další automatické váhy k sedmi stávajícím. Dodal, že pokuty za porušení povolené váhy kamionu jsou násobně vyšší než denní výdělek řidiče.

TSK podle jejího generálního ředitele Ladislava Pivce nemá v současné době právo nahlížet do registru vozidel. „Když štítek, který vyjede z automatického měření, předáme na přestupkové oddělení magistrátu, tak tam už do něj nesmí nic doplňovat," řekl Pivec s tím, že bez kompletního štítku nelze udělit pokutu.

V současné době automatické přístroje pro vážení vozidel za jízdy kromě váhy vozidla zaznamenají také registrační značku a fotografii řidiče. Umístěné jsou na sedmi dopravně zatížených místech, většinou ve směru do centra - na Cínovecké od dálnice D8, na Karlovarské od R6, na Strakonické od R4, na Štěrboholské radiále, Rozvadovské spojce od D5, na ulici K Barrandovu a na Kbelské ve směru k Průmyslové.

Související články

Témata
Avatar - Stejsn
14. 5. 2015 14:45
Tak jistě, a protože
přetížené kamiony ničí silnice a navíc z nich nejde vytáhnout peníze za pokuty, musíme ty prachy najít někde jinde.
- Hm, a kde?
- Počkej, to chce vymyslet nějak systémově, třeba přes osobáky, těm je všecko fuk. Kterých jezdí nejvíc?
- Škodovek.
- To nemůžeš, to by byla diskriminace jedný značky, to by nám neprošlo. A co třeba podle stáří?
- Nejvíc je těch mezi 10 a 15 lety věku. To by šlo ne, nás se to týkat nemůže.
- Voni jsou hlava pane vachmajstr! A navlíknem to na eko, to nebude nikdo pyskovat!
- Domluveno!
Avatar - Hammunasakra
14. 5. 2015 13:50
Re: hnus
Bohužel ;-\

Momentálně jezdit po Praze je fakt peklo. Udělat na objízdný trase uzavírky zúžení vozovky nebo jiný omezení a opravy to může vymyslet jen fakt jen úředník 8-s
Avatar - Aoyagi
14. 5. 2015 13:16
hnus
Koukám, že kamioňácká lobby to tu má podchycené stejně jako Agrofert.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku