Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Procházku po Měsíci a další nevšední zážitky nabízí interiéry autobusů Mercedes-Benz Citaro

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 18. 1. 2020 • 18:34
4

Mercedes-Benz dodal společnosti Spillmann autobusy Citaro pro linkový provoz, které se mohou pochlubit skutečně netradičním provedením svých prostorů pro cestující.

Společnost Spillmann se sídlem v německém Bietigheim-Bissingen věnuje velkou pozornost tomu, aby se cesta v jejích linkových autobusech stala skutečně příjemným zážitkem. Za tímto účelem jsou ve vozidlech značky Mercedes-Benz individuálně upravovány prostory pro cestující.

Nejnovější rozšíření vozového parku tohoto dopravce představují čtyři dvounápravové autobusy Mercedes-Benz Citaro hybrid a jedno kloubové vozidlo řady Citaro. Tuto pětici autobusů převzal generální ředitel Omnibusverkehr Spillmann GmbH Bülent Menekse od ředitele prodeje Daimler Buses Germany Rüdigera Kappela.

Každý z těchto autobusů má tematicky upravený prostor pro cestující. První z nich s označením „Skipper“ na podlaze dekor ve stylu dřevěné lodní paluby a na boční stěny pod okny nabízí výhled na otevřené moře a písečné pláže.

Autobus pojmenovaný „Astronomie“ nabízí procházku po povrchu Měsíce s výhledem na Zemi a okolní vesmír. Vozidlo „Bietigheim“ má na bocích pod okny znázorněnu krajinu regionu Bietigheim-Bissingen a podlahu se vzhledem kamenů v lomu. Autobus s názvem „Vintage“ oživuje barevný design šedesátých let spolu s historickými reklamními motivy a zaujmou v něm svým provedení i ocelová madla pro cestující.

Posledním z pětice nových autobusů je kloubové Citaro s označením „Mobility“, v němž jsou za pomoci barev sedadel vytvořeny čtyři různé zóny. Podlaha pak svým provedením vyvolává dojem asfaltového povrchu. Vedle těchto specifických designových úprav mohou cestující v autobusech počítat mimo jiné i s Wi-Fi, USB porty a moderním informačním systémem.

Zdroj: Daimler AG

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud