Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Mégane E-Tech po 52.829 km: To najel Svět motorů s elektromobilem za rok!

redakce AUTO.CZ
Diskuze (121)

Jednou z nejoblíbenějších činností Martina Vaculíka jsou závěrečná hodnocení dlouhodobě testovaných aut ve Světě motorů. Od roku 2010 je dělá v psané podobě, poslední léta pak výběr nejdůležitějších skutečností přináší i oblíbenou video-formou.

Často kritizujete, že dlouhodobé testy na třeba jen 30.000 km mají pro reálné kupující jen omezenou vypovídací hodnotu. Že odolnost celku i jeho částí se pozná až při vyšších nájezdech. S tím souhlasíme, ale zároveň nemůžeme nic dělat: Redaktoři shrbení nad klávesnicemi pláčou, že za rok víc najet nestihnou. A automobilky auta déle než na rok nepůjčí.

Pokud se na některém z vozů podaří najet více kilometrů, je to v poslední době vždy elektromobil. Zatáčky přitom byly opatrné - na Renaultu Zoe najezdili redaktoři Světa motorů za rok jen 18.900 km, když mnozí měli prostě strach z dojezdu, umrznutí, uhoření, prostě mentálně byli ve vztahu k elektromobilům tam, kde dnes laická veřejnost.

Kdo si však okamžitý zátah, bleskové topení a čas ušetřený za tankování vyzkoušel (elektromobil po návratu do garáže prostě píchnete na wallbox), většinou už spalovacím autem jezdit nechce, a tak elektromobily najíždějí v týmu Světa motorů podstatně víc než spalovací vozy.

Renault Mégane E-Tech 60 220 k je zatím rekordman, když za málo přes rok najel 52.829 km. Je to ale zatím také první automobil v dlouhodobém testu Světa motorů, kterému byla na konci testu zjištěna závada, s níž by legálně neabsolvoval STK a byl tudíž nezpůsobilý k provozu na veřejných komunikacích. Jaká to je, to se dozvíte ve dnešním videu Martin Vaculíka.

redakce AUTO.CZ
Diskuze (121)

Doporučujeme

7. 4. 2024 00:15
Re: Kdo vyzkoušel, jak se hezky jede na elektřinu
Vyskusal som a nevidim stale dovod kupit elektro.
7. 4. 2024 00:07
Re: Fanatismus?
Elektronika ma presne to iste chemicke zlozenie, len iny manazment nabijania baterie.
6. 4. 2024 20:35
Re: Fanatismus?
To máš asi hodně zbytečného času, protože sedět u nabíjení všech zařízení s baterkou je časově dost náročné. Už vidím, jak ti Roborock uklidí dopoledne byt a ty pádíš z práce domů ho hlídat na nabíječce nebo půlku noci sedíš u nabíjejícího se telefonu, aby náhodou nechytnul. To musí být fakt hodně zábavný život. Ono ti taky cestou do Globusu může chytnout za jízdy spalovák s vadnou elektroinstalací a nenaděláš nic. Riziko je u všeho, od toho je tu pojišťovna, ne neustálé strachování se, co se může stát.... https://www.krimi-plzen.cz/…24-02-28-161649/
6. 4. 2024 20:28
Re: Chladne auto
Myslíš to generický SUV? Za mě je to naleštěná bída. Austral a ani jeho prodloužený klon nejsou vůbec zajímavá auta, ničím :no: Normálně je přehlídneš v záplavě jiných aut…

A takhle elektrická plechovka s miniaturním prostorem je taky dílo. Nějak nevidím důvod neupřednostnit Captur s 1.3TCe ;-)
6. 4. 2024 13:41
Ještě existují nebojácní vysocí šéfové...
...se smyslem pro realitu! :yes: :yes: :yes:
https://www.autoforum.cz/…rekl-sef-toyoty/