Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Renault Trucks: Aplikace pro výpočet emisí

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 22. 12. 2012 • 17:50
3
2
Společnost Renault Trucks uvedla aplikaci, která umožní poskytovatelům dopravních služeb získat informace o emisích oxidu uhličitého (CO2) a oxidů dusíku (NOx) produkovaných jejich činností.

Nová aplikace společnosti Renault Trucks je pojmenována EcoCalculator. Jakmile jsou do ní vloženy technické údaje konkrétního vozidla může tato aplikace poskytovat informace o úrovních emisí CO2 a NOx v gramech na tunu a na kilometr.

Důvodem pro uvedení této aplikace je skutečnost, že od 1. října roku 2013 budou ve Francii všechny firmy zajišťující dopravní služby (přepravci, stěhovací služby, taxi a další) povinny poskytovat svým klientům u každé zakázky údaje o emisích oxidu uhličitého a oxidů dusíku.

Po stažení aplikace EcoCalculator, dostupné zdarma na App Store a Google play, do ní uživatel vloží údaje o emisní normě, kterou dané vozidlo splňuje (Euro I až V, EEV), typu používaného paliva (diesel nebo CNG), hmotnosti přepravovaného nákladu, délce trasy a spotřebě paliva na 100 kilometrů.

Po zadání těchto údajů vypočítá EcoCalculator úroveň emisí oxidu uhličitého a oxidu dusíku v gramech na tunu a na kilometr. Uživatel pak může tato data uložit nebo je přímo odeslat prostřednictvím elektronické pošty.

Témata
Avatar - Petr07
23. 12. 2012 09:49
Re: Ptákovina
:yes: :yes: :yes: :yes: Rozhodně !!!!!
Avatar - wladyk
22. 12. 2012 10:42
Ptákovina
Dopravce zajímá spotřeba a potažmo náklady na tunu a ujeté kilometry. Zajímá ho jen kategorie Euro v které je vozidlo homologováno, protože se od toho odvíjí cena mýtného. Výpočet momentálních emisí mu je naprosto ukradený, protože mu to nic nepřináší (vlastní praxe).

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku