Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rinspeed v Ženevě 2008

Ondřej Láník Ondřej Láník 25. 2. 2008 • 20:27
58
Zobrazit náhledy (58)
sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept sQuba Concept
Na letošním ženevském autosalonu se na stánku společnosti Rinspeed představil nový koncept sQuba, který kromě jízdy po silnicí, umí i plavat a potápět se.

sQuba Concept

Frank M. Rinderknecht, zakladatel společnosti Rinspeed, se při návrhu nejnovějšího výtvoru své společnosti nechal inspirovat bondovkou – Špión, který mě miloval. Základem pro stavbu vozu schopného jezdit po asfaltu, plout a potápět se stal Lotus Elise, čímž byla do jisté míry vzdána čest filmovému Espritu.

Při jízdě po souši je dvoumístný automobil poháněn elektromotorem o výkonu 54 kW (73 k) při 4500 ot./min. a točivém momentu 160 Nm při 1500 ot./min. O pohyb na hladině se stará elektrický pohon s dvojicí šroubů a výkonem 2×800 W. Pod hladinou zajišťuje pohyb elektrický pohon Rotinor 2×3,6 kW. Na asfaltu sQuba akceleruje z 0 na 100 km/h za 7,1 s. Maximální rychlost je 120 km/h na souši, 6 km/h na vodní hladině a 3 km/h pod hladinou, přičemž se vozidlo může potápět až do hloubky 10 m.

Vedle pohonu je zajímavá i konstrukce karoserie, která je připevněna k šasi Lotusu Elise a až na pár detailů vypadá stejně jako ta původní, ale ve skutečnosti se jedná o zcela nové povrchové panely vyrobené z karbonových mikrovláken, což přispívá k hmotnosti 920 kg.


Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku