Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rolls-Royce nepovažuje Mercedes-Maybach za konkurenci

Michal Fokt Michal Fokt 16. 2. 2015 • 18:38
13
Mohly by nejnovější luxusní Mercedesy-Maybach představovat pro Rolls-Royce nebezpečí? Pro nové vozy nikoli, možná pro ojetiny...

Není pochyb o tom, že jistá míra arogance vůči konkurenci je (a musí být) součástí firemní filozofie automobilky Rolls-Royce. Ta tvrdí, že její konkurencí jsou jachty a helikoptéry, nikoli auta jiných značek, což už platilo v době, kdy se Daimler pokoušel Rollsu konkurovat samostatnou značkou Maybach. A jak je na tom tedy teď, když je z Maybachu jen luxusní divize Mercedesu?

Šéf komunikace Rolls-Royce pro Severní Ameriku Gerry Spahn předvedl webu CarAdvice, co si britská automobilka myslí o prvním modelu Mercerdes-Maybach. Tento počin vůbec nevnímá jako možnou konkurenci, což možná bylo trošku přezíravé v nedávné minulosti, v tomto případě ovšem zcela na místě, nicméně připouští, že v určitých oblastech by ke střetu dojít mohlo: "v rámci našeho programu ojetých vozů by mohl být Maybach konkurencí pro sedan Ghost. Je to jiný design, jiná kategorie. je to hezké auto, ale nevnímáme ho jako přímou konkurenci", vysvětluje.

Podle Spahna na situaci nic nemění fakt, že je Mercerdes-Maybach za podobné peníze. Pořízení Rolls-Royceu podle něj není otázkou peněz, peníze nehrají žádnou roli, jedná se o pozici značky a exkluzivitu. Klientela značky vnímá vozy Rolls-Royce jako alternativu k realitám, umění, jachtám nebo letadlům.

Témata
Avatar - flyboyeda
18. 2. 2015 17:09
Rolls Royce o tom nerozhoduje
o tom rozhodují klienti
Avatar - Hittman
17. 2. 2015 12:37
do RR namontují naftu, elektromotor či vyrobí SUV, už to nebude RR, ale konkurence M-B ;-)
17. 2. 2015 10:54
Re: konkurence pro vrtulník????
I mezi vrtulníky existují Dacie. ;-)
17. 2. 2015 09:55
Re: Jaka noblesa, jaka aristokracie?
Ktera evropska kralovska rodina jezdi v RR? Tedy krome tech, ktere maji pro slavnostni prilezitosti jeden opecovavany RR veteran idealne z prvni poloviny minuleho stoleti? Co jsem tak koukal tak vede D3 stejne jako u hlav statu a pak sem tam nejaka lokalni znacka.
Maybach mel petistupnovou prevodovku, protoze tu v te dobe mely i ostatni stejne omotorovane Mercedesy, ony ty velkoobjemove motory vice stupnu ani moc nepotrebuji, Maybach s tim petikvaltem mel 0 - 100 pod pet vterin, coz je na tak velkou limuzinu docela extremni zrychleni, mimochodem vyrazne lepsi nez mel kdy jakykoliv Rolls Royce vcetne tech poslednich s osmistupnovymi ZF prevodovkami.
Avatar - Barrichello
17. 2. 2015 09:38
Re: Jaka noblesa, jaka aristokracie?
Aha, šejci jezdí teba asi v Audi a evropské královské rodiny zřejmě v Seatu.

Kdo nemá rolls má Bentely, pokud je mi známo. Podívej se někdy v Monaku, čím tam jezdí hvězdy.

Maybach je super, a proto si ten starý nikdy nekoupil vid.

Byl to zastaralý apředražený verk, stará generace Mercedesu za luxusní cenu.

Majitel dostla za své penízky výběhovou techniku - 5st převodovku jako v Chargeru za 900 tis kč a další vymoženosti.

Rolls, Bentley, RangeRover, Jaguar, Mercedes, BMW. Ničím jiným mimo sportáky šlechtické rodiny, královské rodiny a bohatí podnikatelé a celebrity nejezdí, ti o maličký stupínek dole pak ještě Cadillac, Lincoln, Audi, Lexus a tím to tak končí.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud