Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Rozhovor s kapelou Eddie Stoilow: Auto funguje jako revize našich písní

Svět motorů Svět motorů 6. 10. 2018 • 22:47
11
Zobrazit náhledy (11)
Eddie Stoilow Lukáš Kuneš, bicí David Šmídt, klávesy Honza Žampa, zpěv Jakub Lenz, kytara Martin Puškař, basa
Před měsícem okouzlila diváky při výstavě Světa motorů Auta na náplavce. Teď jsme si s kapelou, s níž si občas zabubnuje brankář Petr Čech, povídali o řízení – a dozvěděli se věci!

Už jedno a půl desetiletí spolu hraje kapela Eddie Stoilow. Ostatně velká koncertní šňůra, která startuje v pátek 5. října v Plzni, se jmenuje „15 let spolu“.

David, Honza, Kuba, Lukáš a Martin se tam vydají – jako vždy – v červeném transitu. „Děláme to tak roky. Jezdíme zkrátka rádi spolu. Nás pět z kapely, všechny nástroje a za volantem skvělý řidič, technik Rody Mirinda alias Rododendron,“ směje se klávesista David Šmídt.

Jak se dočtete v jeho dotazníku, David sám se cítí, jako by řídil od prenatálu, za nejlepšího řidiče ale nepovažuje sebe ani technika, ale basáka Martina „Puškina“ Puškaře.

Ten dorazil na naše setkání se zpožděním. Na oplátku ale hned vytáhl z tašky čerstvý Svět motorů. „Čtu ho poctivě! Vše s motorem mě totiž hrozně

baví,“ přiznává Martin a dokazuje to on i zbytek kapely. „Martin? Ten si sice klidně zapomene vzít na koncert basovou kytaru, zato pak odhalí každý

podezřelý šramot nejen na našem transitu, ale rozezná i šroubek z Boeingu 737 od toho na 747,“ vypráví kytarista Jakub Lenz, jehož auta rovněž učarovala v mládí a za velkého koníčka je vedle strun bere dodnes.

To zpěvák Honza Žampa ujíždí na motorkách. „Auta beru hlavně jako prostředek k přesunutí z bodu A do bodu B. Což neznamená, že by tenhle prostředek neměl být hezký!“ vyznává se vousáč, jenž začínal na Škodě 105, časem se dostal k současnému Mercedesu R a do budoucna sní o Porsche 911.

Všech pět členů má na pobyt minimálně tři názory jednotné. auto funguje jako revize našich vlastních songů. Když hraje píseň dobře ve voze, bude znít dobře i na desce a na koncertě,“ tvrdí David. „Pak je taky nejlepší ložnicí. Alespoň v případě našeho transitu,“ přidává se bubeník Lukáš Kuneš. „A co si budeme povídat. S Rododendronem za volantem je z něj při návratech z koncertu i parádní alkoholové doupě,“ poodkrývá Honza. „Rododendron je totiž řidičský génius. Kouká dozadu, i když jede popředu,“ vysvětluje Jakub.

Ideál? Šestiválec v tónině A!

„Nejlepší model? To je jasný. Manuál, kdy řidič cítí správné human system interface, feel v řízení,“ říká basák Martin Puškař, motorový odborník kapely. „A k tomu šestiválec. Jedině ten zpívá v tónině A. Sice teď z aut mizí, ale to se vrátí!“ věří Martin.

Nej silnice Eddie Stoilow

„Z Prahy směr Slapy: do Nové Rabyně. To je bible každého motoristy,“ shodují se členové kapely.

O kapele

  • Hrají spolu už přes patnáct let.
  • Občas si s nimi zabubnuje i nejslavnější český fotbalový brankář 21. století Petr Čech. Kdo by si třeba nepamatoval jejich společné vystoupení na mistrovství Evropy 2012 v Polsku.
  • Tento týden startují Eddie Stoilow velké turné: v pátek 5. října zahrají v Plzni, hned v sobotu v Olomouci, během října v Krnově či v Praze, v listopadu v Českých Budějovicích nebo Vratislavicích, 8. prosince v Hradci Králové.

Autor: David Šprincl

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku