Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Šéf Tesly Musk se stal poradcem Donalda Trumpa...

David Bureš David Bureš 16. 12. 2016 • 20:05
23
Vedle Elona Muska se poradcem nového amerického prezidenta stali také generální ředitelé společností Uber, GM nebo Pepsi.

Donald Trump po zvolení americkým prezidentem postupně odhaluje svůj tým, který mu v nadcházejících letech prezidentování má pomáhat. Mnohá jména spolupracovníků překvapila, to však není nic ve srovnání s posledním oznámením spolupracovníkem. V Trumpově týmu poradců totiž nebude chybět ani Elon Musk, šéf výrobce elektromobilů Tesla.

Musk přitom v kampani před americkými prezidentskými volbami patřil mezi Trumpovy kritiky. Oba se rozcházeli v názorech na životní prostředí. Zatímco šéf Tesly se léta pokouší snížit vypouštěné emise aut pomocí rozvoje elektromobilů, nastupující prezident USA se k názorům na změny klimatu staví spíše skepticky. Trump třeba lidstvem způsobené změny klimatu označil za hoax, tedy mystifikaci.

Jmenováním Muska jedním ze svých poradců Trump dokazuje, že dokáže spolupracovat i s lidmi, kteří mají jiný názor než on sám. „Moje vláda bude spolupracovat se soukromým sektorem s cílem zlepšit podnikatelské prostředí a zatraktivnit firmám vznik nových pracovních míst po celém USA, od Silicon Valey po vnitrozemí,“ vysvětluje Trump důvody, proč do svého týmu angažoval i další známé byznysmeny.

Do strategického a politického fóra Trump vedle Muska jmenoval také generální ředitelku koncernu General Motors Mary Barrovou, šéfa dopravní společnosti Uber nabízející přepravu osobním autem Travise Kalanicka nebo generální ředitelku Pepsi Indru Nooyi. V rámci své nové funkce se budou s Trumpem pravidelně setkávat a komentovat své zkušenosti se zaváděnými plány nového prezidenta.

Související články

Témata
19. 12. 2016 14:32
Re: Logický postup
On na dotácie Tesly nenadáva, nezávidí mu ich a nepotrebuje ich. Prečo by robil niečo len z dôvodu, aby blbom niečo dokazoval?
19. 12. 2016 14:30
Re: Musk...
Ale houno...
Avatar - jozephko
17. 12. 2016 15:51
Re: Logický postup
Prečo sa zapájaš do diskusie, keď nevieš "oč kráčí"? :-)
Pozri sa najskôr na čo som reagoval ja, a až potom daj príspevok na môj príspevok... ;-)
Avatar - beibej
16. 12. 2016 22:13
Re: Logický postup
Takovýkle názory mě baví! Tak proč už elektroauta nevyrábíš ty sám? Když dotace v Kalifornii máš jisté? Neděláš teda nějakou chybu? >:D
16. 12. 2016 21:01
Re: Logický postup
...ani to ani vono... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud