Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Sériový Ford Focus RS vyzval soutěžní Subaru od Prodrive. Tipnete vítěze?

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 9. 5. 2018 • 03:49
13
Zajímavé srovnání moderního hot hatche značky Ford s dnes již klasickým soutěžním speciálem značky Subaru nabízí video, které má na svědomí Team O'Neil Rally School.

Duel mezi jedním z nejlepších ostrých hatchbacků a soutěžním speciálem z druhé poloviny devadesátých let se odehrál v režii Team O'Neil Rally School, nabízející v Daltonu v severoamerickém New Hampshire jezdecké kurzy i přípravu závodních vozů.

Ford Focus RS modelového roku 2016 se pro srovnání dočkal několika úprav. První z nich představuje instalace menších brzdových kotoučů, k níž došlo kvůli použití 15palcových kol se zimním obutí. Další úpravy představují tlumiče Bilstein, ochranná deska pod motorem a deaktivované ABS. Přeplňovaný čtyřválec 2.3 EcoBoost zůstal ve své standardní provedení s výkonem 257 kW (350 k).

Subaru Impreza je uváděno jako zástupce své první generace v provedení Open Class s přeplňovaný dvoulitrovým čtyřválcem v úpravě Prodrive, aktivním diferenciálem a odpružením ProFlex.

Video prakticky jen dokazuje, že Focus RS patří mezi špičku nejen ve své kategorii, zatímco dnes již klasický soutěžní speciál se téměř stále pohyboval na hraně, zvláště při vyšších rychlostech.

Video: Team O'Neil Rally School

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
11. 5. 2018 08:47
Re: Auta
Takhle jsem lítal i já na svém outbacku, ovšem to jsem měl letní pneu. Na zimních, obyčejných Nokianech se nic takvoého nekonalo. Přijde mi to celé naaranžované.
Avatar -
anonym
11. 5. 2018 07:35
Re: TO JE PŘEKVAPENÍ!
Až budete mít tolik let praxe, jako já, tak to zvládnete taky. Na první pohled.
10. 5. 2018 20:11
Re: TO JE PŘEKVAPENÍ!
Je úžasný že dokážete hodnotit co kdo umí jen podle jednoho videa 
Avatar -
anonym
10. 5. 2018 16:49
Re: TO JE PŘEKVAPENÍ!
To určitě vědí. Je to vidět na první pohled.
10. 5. 2018 14:26
Re: Auta
Impreza ve videu čisté vykuchane závodní auto, jeho váha je mnohém menší než u Focusu. Focus má mnohem pokročilejší hlídáni trakce, nez stare subaru, proto úplně jiný styl řízení a menší jízda bokem u Fordu, kdy to elektronika včas srovná. Na sněhu je nejvíce patrné.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku