Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: BMW X1 - Akta X dostanou další díly

Ondřej Láník Ondřej Láník 19. 12. 2007 • 09:09
8
6
Zobrazit náhledy (8)
suv bmw spyphotos premioveznacky crossover suv bmw spyphotos premioveznacky crossover suv bmw spyphotos premioveznacky crossover
Úspěch BMW X3 motivuje mnichovské vedení koncernu k zavádění nových modelů. Tiguan a spol. jsou sice levnější a méně prémiovější, ale ve třídě to nepříjemně houstne. Cesta směrem nahoru je novými modely X5 a X6 již jasně vytýčena. Teď je čas jít dolů.

Necelých 100 tisíc aut za 10 měsíců letošního roku, každé se prodá za 1 až 1,6 milionu korun. Kdo z výrobců by to nebral, zvláště, když se nejedná o žádnou velečerstvou novinku. Přesně to je současnost BMW X3, které je na trhu od roku 2003. Trh sportovně-užitkových modelů se zdá být saturovaný, ale množství připravovaných nových modelů ukazuje, že asi ještě bude muset dojít k určitým přesunům zájmu zákazníků mezi segmenty.

Sílícímu tlaku konkurentů bude BMW odolávat skvadrou modelů s X v názvu. Nejnovější přírůstek - BMW X6 - začne tvořit vrchol nabídky už v příštím roce, úspěšné působení hlásí nedávno uvedené BMW X5 druhé generace a bestseller X3 je rok po modernizaci. Aby se úspěchy dostavovaly i v příštích letech, bude nutná modelový obměna a rozšíření směrem dolů. Druhý jmenovaný proces bude kódován znaky X1.

Všechny indicie nás vedou k tomu, že automobil, který byl v posledních dnech vyfotografován v okolí Mnichova, je prototypem právě chystaného BMW X1. To by se mělo postavit zejména připravovanému kompaktnímu Audi Q3. V rámci hierarchie BMW se X1 zařadí mezi řadu 1 a BMW 3 Touring.

Dalším vyfotografovaným modelem je BMW 3 Touring s podivně zvýšeným podvozkem. Naše zdroje říkají, že jde o mulu nového X3, které má mít další rozvor a větší rozměry, které uvolní prostor pro další, ještě menší modelovou řadu.

Protože jsou oba modely v počátečním nebo středním stádiu vývoje, není ještě příliš jasné, co přesně je na prototypech v tuto chvíli definitivní. Tak jako vždy panuje kolem budoucích modelů řada dohadů, relativní jistotu mají snad jen u BMW.

Související články

Témata
20. 12. 2007 00:20
Re: Začínají blbnout...
uplne suhlasim... podobny prispevok som chcel aj ja napisat ale nebudem ta opakovat.)
fakt je uz uz to prehanaju robia strasne vela modelov a zo vsetkeho robia kupe a SUV.... stara dobra klasika sa mi viac pacila.....
Avatar - Ghostyx
19. 12. 2007 19:16
Re: Tvary
Asi tak... 8-s
Avatar - Dinar
19. 12. 2007 13:40
Tvary
Klucí od Lémanů se před vánocemi asi nudí, tak si prostě zkusili do obrázku Imprezy domalovat BMW. Dobrej fujtajbl. :-O
Avatar - "Brňák"
19. 12. 2007 12:38
Jo tohle jo
Tento druh automobilu fakt můžu! Bude to jako R od Mercedesu.
Osobně se mi to líbí víc než SUV. Ale hlavně, kdo si jednou zvykne vystupovat s "nataženajma" nohama, ten nechce už nic, co je nízko položený.
P.S. Tím samo nemyslím Lambo, Ferrari atd. Tam je to o něčem jiným že..

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud