Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: dalším cílem Kie bude třída Octavie

Ondřej Láník Ondřej Láník 7. 2. 2008 • 20:47
5
35
Americká Spectra se (jako Cerato) v Evropě velkých ovací nedočkala, ale nástupnický model Cee'd byl zřejmě zlomovým okamžikem ve vnímání korejských automobilů v Evropě. Teď je na řadě model s velkým kufrem.

Kia Cee'd dokonale zapadla do vyrovnaného pole hatchbacků evropské nižší střední třídy. Sem však patří také nezanedbatelná skupina liftbacků a sedanů, které jsou odvozeny z kratších vozů, ale technicky i cenově jsou velmi blízko. To bude pravděpodobně také případ nového modelu značky Kia, který byl minulý týden vyfotografován na severu Evropy.

Pokud se potrvdí informace fotografů, jde o nástupce současného sedanu Cerato, který se v USA prodává jako Kia Spectra. Sportovně laděná karoserie sedan (nebo snad liftback) má dlouhý rozvor. Jednou z možností je, že jde o prodlouženou platformu z kombi Hyundai i30 CW. Oficiálně by mohl být sériový model představen na autosalonu ve Frankfurtu v roce 2009. Možné je však také mnohem dřívější odhalení na mimoevropských trzích.

Související články

Témata
Avatar - Ronault.
8. 2. 2008 02:00
Re: Jak symptomaticke
Jo, to je to, co Áda nepochopí... Ve Francii právě píší: Kia připravuje konkurenci Ranaultu Megane Classic.
Avatar - Ronault.
8. 2. 2008 01:59
Re: Jak symptomaticke
Chytráku, seděl jsi někdy v Meganu sedan vzadu? Nebo v grandtoure? Prostornost už je i Oktávky 2 lepší, než u proklínané jedničky, ale prodloužené rozvory u delších Meganů jdou opravdu poznat
7. 2. 2008 18:10
Re: TD - nová generace Spectry
:yes:
7. 2. 2008 13:22
Re: ha
Vzhľadom na to by som sa vôbec k tej veci nevyjadroval. myslím si svoje a blbečkovia nech sa hádajú... ;-)
7. 2. 2008 13:04
TD - nová generace Spectry
Pro tento koncept segmentu C používá Kia kódové označení TD. Obecně se očekává, že generačně vystřídá dosavadní Spectru. Představení konceptu má proběhnout v březnu na Autoshow v New Yorku. Uvedení na US trh se předpokládá v r. 2009. O Evropě zatím nebyla řeč. Spectra se prodává paralelně se cee'dem na mimoevropských trzích jako model s předpokládaným pokračováním životnosti, jelikož velmi úspěšný. Za leden 08 se globálně prodalo asi 17,5 tis. Specter a asi 11,5 tis. cee'dů. Pokud bychom tyto modely vzali jako dvě regionální varianty jednoho vozu, vyplyne, že by Kia mohla za rok 2008 prodat nějakých 300 tis. ks Spectry/cee'du. Pár dalších fotek, včetně kousku interiéru, je tady: [odkaz] Jelikož se Kie v lednu podařilo po dlouhé době výrazně posílit prodeje v Číně, má do roku 2008 dobře našlápnuto. Celosvětově zatím za leden prodej něco přes 103 000, tj. meziročně (leden 08 vs. leden 07) globální zvýšení prodejů o 13,3% (vč. LUV).

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud