Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Hyundai Sonata - aktuální provedení bude modernizováno

Ondřej Láník Ondřej Láník 16. 8. 2007 • 06:28
13
16
Zobrazit náhledy (13)
Hyundai Sonata Hyundai Sonata Hyundai Sonata Hyundai Sonata Hyundai Sonata Hyundai Sonata Hyundai Sonata Hyundai Sonata
Hyundai Sonata je důležitým modelem korejské značky zejména na velkém automobilovém trhu v USA. Před lety Hyundai přesvědčoval zákazníky hlavně cenou a desetiletou zárukou, dnes už se srovnává s těmi nejlepšími.

Na trhu je Sonata od roku 2004, a tak po čtyřech letech je už nejvyšší čas změnit tvary vozu. Radikální proměna minulých generací se ale pravděpodobně nezopakuje. První americké snímky s vysokoteplotního testování ukazovaly přepracovanou příď s novými světlomety, nárazníkem a větší maskou chladiče, která má místo jednoho, dvě žebra. Vzadu budou nová světla a nárazník. Design Sonaty by se měl přiblížit většímu sedanu Genesis, jehož uvedení na trh se očekává v nejbližších letech.

Nová přístrojová deska má mít mnohem luxusnější provedení než dosud, přepracovaná středová konzola má výdechy ventilace posunuty výše pro lepší proudění vzduchu v interiéru.

Ambice korejských inženýrů jsou vyšší a vyšší. Etalonem pro testovanou Sonatu jsou v Americe populární Toyota Camry a Ford Fusion.

Komplexní informace o budoucích modelech Hyundai a současném vývoji korejského autoprůmyslu jsou v článku Marko: Budúcnosť značky Hyundai (+ analýza postavenia kórejských značiek v Európe).

Témata
17. 8. 2007 18:19
Re: Děkuji, nechci
Rozumim, souhlasim. Prodelali za poslednich deset let skoro neuveritelne rychly vyvoj, ted jde o to, aby se z toho nezblaznili.
Avatar - sparrow1
17. 8. 2007 17:52
Re: Děkuji, nechci
Vidíš a já byl vlastníkem dvou ojetých Lanter a za 4roky jsem nikdy neměl problém ani cestou k moři ale byly to benzíny.Těd mám Fabii combi(služební)a ke korejci bych se s klidem vrátil ;-)
17. 8. 2007 17:47
Re: Děkuji, nechci
Tak, tak, Hyundai ma v USA nyni vybornou povest, na druhe strane pomyslneho zebricku je (pro Evropana nepochopitelne) Ford a jeho znacky. Za uplne nejhorsi auto, co si ted muzes v USA koupit, je povazovany focus (prvni generace, kdy na mistni prijde druha, nemam tuseni). A jeste k te povesti Hyundai - lezi hlavne v rovine good value for money, o nejakem utoku na luxusnejsi znacky muze Hyundai zatim jen snit. Na druhou stranu si myslim, ze tento krok bude daleko tezsi, nez se vyporadat s kvalitou a spatnou povesti a jeste by si to meli dobre rozmyslet, kde ze na trhu ma ta budouci pozice Hyundai byt.
17. 8. 2007 03:28
Re: Děkuji, nechci
No jestli dobře počítám, koupil sis tenkrát nějaký Hyundai r.v. 2004-2005. Tvoje osobní zkušenost je nepříjemná, ale těžko z ní dělat obecné pravidlo. Dávám ti sem pro srovnání, co o "quality story" Hyundaie v r. 2004 napsal deník USA Today. To je seriózní zdroj, žádný zájmový kroužek nebo PR agentura. Američani jsou v něčem legrační skauti, ale na druhé straně dokážou férově ocenit. Je z toho i jasné, proč je dnes Hyundai srovnávaný s Toyotou nebo Hondou.
[odkaz]
17. 8. 2007 01:24
Re: Děkuji, nechci
No cece nevim, ja mam jedno suv z koreje, rok a nejakej ten tyden, a nemuzu si stezovat.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku