Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Kia Sorento - nové fotografie nové generace

Ondřej Láník Ondřej Láník 13. 5. 2008 • 10:34
5
4
Korejské duo Hyundai-Kia momentálně sklízí úspěch v nižší střední, ale rozhodně nezapomíná na to, že předsudky dokázaly ještě před Cee‘dem bořit auta kategorie SUV. Tím nejvíce respektovaným byla Kia Sorento, jejíž nástupce se již nějákou dobu vyvíjí.

Před několika měsíci představila Kia v USA a v Koreji velké SUV Kia Mohave/Borrego se šesti a osmiválcovými motory, teď se vše chystá na příchod malého Soulu, který bude mít s kategorií SUV společné hlavně některé designové rysy, ale pořád jsou tu ještě úspěšné a dobře zavedené modely Sportage a Sorento. Nejstarším ze všech je právě Sorento, které snad již v následujícím roce dostane zcela nového nástupce.

Mnoho informací zatím není k dispozici, ale očekává se, že model zůstane u nejvýše pětimístné konfigurace interiéru, když sedm míst má být vyhrazeno pouze většímu Borregu. Karoserie nového Sorenta ale prý rozhodně nebude menší než dnes (4590 x 1863 x 1730 mm), přijít mají výkonnější motory a údajně i vyšší ceny. Charakteristický design zadní části současného Sorenta by mohl být zachován. Napovídá tomu tvar oken v oblasti střechy...

Témata
17. 7. 2008 21:12
Re: :-(
Tak mi to připadá,že je to Santa Fe. Nebylo by to nic divného. Nová Sportage je vlastně Tucson a podobnost Ria s Accentem by neviděl jen slepý.
13. 5. 2008 18:01
:-(
Tiež sa mi zdá.. Súčasné Sorento malo (má) dizajn veľmi dynamický oproti konkurencii.. Snáď to novou generáciu nepodriadia mohutnosti, ťažkopádnosti.. Ale mali by niečo urobiť s jazdnými vlastnosťami.. Subjektívne sa mi nezdajú veľmi vydarené.
13. 5. 2008 15:39
Re: :-(
tiež mám ten dojem...snad sa to nepotvrdi
Avatar - Blue Sun
13. 5. 2008 09:49
:-(
Proč mám pocit, že oproti současnému modelu to působí nějak moc krabiciózně?