Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Nové Suzuki Swift, první fotografie interiéru

Ondřej Láník Ondřej Láník 17. 4. 2010 • 13:09
6
6
Zobrazit náhledy (6)
Suzuki Swift
Šum páté generace Swiftu se v posledních dnech začal pravidelně ozývat na slavné Nordschleife.

Přesně šest let po představení aktuální generace by se měla na pařížském autosalonu představit nová verze Suzuki Swift. Současné provedení bylo v roce 2004 klíčovým prvkem restrukturalizace modelové palety Suzuki a i dnes je jedním z nejprodávanějších modelů značky. Nový model se dostane do prodeje počátkem roku 2011.

První prototypy jsme viděli už loni na jaře. I když se aktuální snímky se od těch minulých příliš neliší, základní rysy Swiftu zamaskovat vlastně nelze. Charakteristické přední světlomety už nebudou tak úzké a vysoké jako dnes, naopak mohutné a vysoké boky zůstávají, podobně jako minimalistický zadní převis. Úspěšný styling je potřeba dále rozvíjet, což si uvědomují nejen u VW, ale i u Peugeotu a nyní zřejmě i u Suzuki.

Novinkou je první fotografie nového interiéru. Přístrojová deska má jednoduché tvary, které budou akceptovatelné širokými vrstvami zákazníků a zákaznic. Lehce sportovní atmosféru testovanému vozu dodávají sedadla s prodlouženým sedákem a výrazným bočním vedením. Ze standardů obvyklých v této kategorii vybočuje i volant s hliníkovým spodním ramenem.

Nabídka motorů by měla zůstat podobná, jako je v současnosti (nadprůměrně výkonný čtyřválec jako základ), později se počítá s představením verze s hybridním pohonem.

Témata
19. 4. 2010 22:28
Re: Malé Kizashi
ja bych si v novem Swiftu Sport klidne dokazal predstavit 1.4TSI 114kW nebo spis 2.0TSI 155kW, konecne by to mezi HH zapadlo nejen oznacenim >:D
Avatar - woody-alien
17. 4. 2010 22:28
Re: Malé Kizashi
Tvůj názor, mně se naopak současná generace Swiftu líbí. Jsem zvědavej na novou. A kromě toho kdyby měla být spolupráce VW a Suzuki i něco jiného než o zpřístupňování trhů, vřele bych doporučoval montovat nízkoobjemový atmosféry od Suzuki jako levnější alternativu TSÍček. Potom by i základní motorizace mohla majiteli přinášet radost z jízdy. Jako je tomu u Swiftu. ;-)
Avatar - Ricardo
17. 4. 2010 18:20
Re: Malé Kizashi
Počkej, v tom pytli není schovaná Fabia >:D
Avatar - Auto CZ
17. 4. 2010 17:34
Re: Malé Kizashi
nic nove pod slnkom, stale to iste skarede kacatko :-O
Avatar - Ricardo
17. 4. 2010 12:20
Malé Kizashi
Ten vnitřek vypadá slušně a bere inspiraci ze správných zdrojů