Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Renault Scénic RX4 se vrátí

Michal Fokt Michal Fokt 17. 12. 2012 • 01:42
6
11
Zobrazit náhledy (6)
Renault Scénic
Renault oprašuje ideu velkoprostorového vozu, schopného vyrazit i mimo zpevněné cesty. Jako základ opět poslouží model Scénic, vhodnější by ale bylo spíš označení RX2...

Koncern Renault-Nissan je už více než 10 let velmi aktivní v objevování mezer na trhu a jejich vyplňování crossovery a to s velmi střídavými úspěchy. Jedním z nejpůsobivějších experimentů, vzniklých krátce po vzniku aliance, byl projekt Renault Scénic RX4, jenž v roce 2000 přinesl kombinaci kompaktního MPV se zvýšenou světlostí a pohonem všech kol prostřednictvím viskózní spojky. Názory na tento počin byly poměrně bipolární, nicméně konečné slovo měly peněženky zákazníků, které rozhodly o tom, že tudy cesta nevede.

Říká se sice, že dvakrát nevstoupíš do jedné řeky, nicméně se zdá, že tenhle nápad nenechává marketingové experty v klidu. Špionážní fotografové totiž zachytili při testech prototyp Scénicu, jenž se původním RX4 silně inspiruje - lze jasně vidět zvýšenou světlost, spodní ochranné panely dveří a robustnější nárazníky. Je to jasné, RX4 se vrátí.

Tedy tak trochu. Proslýchá se totiž, že tentokrát půjde čistě o optickou záležitost, větší mezery mezi koly a blatníky nedoprovodí žádný systém pohonu 4x4 a Scénic Cross nebo chcete-li RX2 (jméno zatím není známo) bude pouze předokolkou, jako celá řada podobných počinů od konkurence a jako jeho nejbližší příbuzný Scénic Conquest na bázi minulé generace Scénicu, jenž se na trhu objevil před pěti lety. I toto "urban-SUV" tak oceníte zejména při parkování u vysokých obrubníků nebo v případě, kdy se mezi vámi a cílem cesty nachází polní cesta s vyjetými kolejemi.

Dá se předpokládat, že se tato crossover verze Scénicu objeví v produkční verzi na jaře příštího roku na autosalonu v Ženevě a s paletou motorů, odvozenou od výchozího modelu se začne prodávat v první polovině roku 2013.

Témata
20. 12. 2012 00:44
RX4
je dobrá, ale dost žere - není se čemu divit, když je to tak vysoké auto ještě s 4x4. Pokud bude v novém RX4 jen pohon předních kol, bude to o ničem. Mohli by ale použít do zadních kol elektromotory a udělat z toho hybridní 4x4.
18. 12. 2012 19:03
Re: Rendlíku už nic nepomůže
Ako vestica by si nezarobil ani na slanu vodu. Krach spolocnosti rendlik a syn predpovedas aspon raz za tyzden a stale nic
Avatar - Ada je zase tady
18. 12. 2012 16:28
Rendlíku už nic nepomůže
poslední model je už jen otázkou času :no: 8-s :*) ;-)
Avatar - wladyk
18. 12. 2012 09:29
Re: No potěš
Ta hrůza se objeví znova? Jezdí jich tu jak šafránu a kdo ji dá do bazaru tak je tam navždy.
17. 12. 2012 22:12
Re: Phase 3
No, příští rok bude na novinky s diamantem ve znaku poměrně štědrý :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku