Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

SsangYong Super Rexton: Korejci plánují nový začátek s inovovaným SUV

10. 8. 2010 • 21:39
8
5
Zobrazit náhledy (8)
SsangYong Rexton SsangYong Rexton SsangYong Rexton
Automobilka SsangYong se právě vzpamatovala z nedávného bankrotu. Proto nepřekvapí, že název Super Rexton slibuje víc, než kolik může lehký facelift nabídnout.

SsangYong Rexton není na trhu žádný nováček, první verze se v Koreji začala prodávat už v roce 2001. Model nabídl pro automobilku typickou kombinaci nízké ceny a techniky v licenci Mercedes-Benz. Ze Stuttgartu si SsangYong vypůjčil platformu Mercedesu třídy M i common-railové turbodiesely.

V roce 2004 došlo na první technickou modernizaci a model vstoupil na evropské trhy, kde nahradil relativně oblíbené Musso. Další modernizace přišla s faceliftem nazvaným Rexton II. Po vyhlášení bankrotu v roce 2009 se ale SsangYong z Evropy stáhl. Nyní však plánuje comeback.

SsangYong Super Rexton je mírným faceliftem a technickou modernizací 9 let starého SUV. Design ani po této době příliš nezastaral, a tak větší změny nevyžaduje. Inovace se naopak soustředily na techniku. Standardem se stane filtr pevných částic, který zajistí splnění normy Euro 5. K tomu dostane motor 2,7 XDi také turbodmychadlo s proměnlivou geometrií lopatek.

K dalším novinkám patří systém pro monitorování tlaku v pneumatikách, elektronická parkovací brzda a systémy varující řidiče před kolizí.

Modernizovaný Rexton se představí v říjnu na autosalonu v Paříži.

Související články

Témata
20. 9. 2011 12:35
Re: Super...
mně tedy připadá nejpodařenější nové Korando.
Rexton celkem ušel už ve své (původní) době. Ale dle mého názoru byl před faceliftem hezčí - ty vertikální vykulený přední světla se mi moc nezdají...
Avatar - WinDiesel
20. 9. 2010 13:04
Re: Super...
Hyundai a Kia nemají motory Mercedes, a že ony ty 5 válcové motory měly něco do sebe. Bravo Ssangyong. Ještě ten menší model a náhon pouze jedné nápravy - zlevnit, a bude to zase fajn.
Avatar - Well-being
10. 8. 2010 10:19
K exterieru:
Vysokou krabici zvyšovat ještě opticky vertikální orientací předních a zadních lamp, tak to je amaterismus.
Avatar - R32
10. 8. 2010 08:34
Super...
Od Ssang Yongu rozhodne najpodarenejší model (ja som to fakt napísal? >:D), netvári sa tak dementne ako Actyon, nemá zhýzdené tvary a hrb ako Rodius 8-s , ale aj tak by som nechcel 9 rokov starý model od značky ktorá balancovala na pokraji bankrotu a nikto o jej záchranu nejavil záujem... Rozhodne mi pripadá lepšia alternatíva napr Hyundai iX55 alebo KIA Sorento.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku