Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Stane se z Corvette samostatná značka? Mohla by nabídnout i SUV

David Bureš David Bureš 23. 7. 2019 • 06:17
69
Zobrazit náhledy (69)
Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8 Chevrolet Corvette Stingray C8

General Motors se sice v posledních letech zbavil Saabu nebo Opelu, jedna značka by ale v jeho portfoliu mohla přibýt.

Mezi trendy automobilového průmyslu v posledních letech patří i vznik nových značek. Novou luxusní divizí Skupiny PSA se stalo DS, dříve patřící pod Citroën, Hyundai udělal něco podobného s Genesisem, Seat zase osamostatnil sportovní divizi Cupra. Nyní něco takového možná chystají také u General Motors, americký koncern údajně zvažuje osamostatnění značky Corvette.

Corvette má už dnes v nabídce Chevroletu výsadní postavení. Na karoserii najdeme specifické emblémy, se závodnickými vlajkami. Kříž mateřského Chevroletu je tu jen malý, právě v tomto osobitém logu. Do budoucna by přitom mohlo dojít k úplnému osamostatnění od mateřské značky.

To by s sebou neslo i rozšíření nabídky, vždyť v dnešní době není možné, aby značka nabízela jediný model. Letos představený supersport s motorem uprostřed (Corvette C8) by přitom mohl doplnit sedan a dokonce i SUV, bez kterého se v dnešní době zkrátka neobejdou ani sportovně laděné značky.

Vedení General Motors o plánech oficiálně zatím samozřejmě nehovoří. Zároveň však vznik nové značky explicitně nevylučují. Plány na osamostatnění Corvette každopádně mají být v počáteční fázi s tím, že do nich určitě promluví vývoj trhu. Jestli bude skutečně hrozit ekonomická krize a s ní spojený pokles prodeje nových aut, určitě se tak nejistého projektu nedočkáme.

Čeho bychom se však mohli dočkat, je využití techniky nové Corvette C8 v modelu Cadillac. GM by rádo architekturu novinky s motorem uprostřed maximálně využilo, a tak se nabízí její použití právě pro tuto luxusní značku. Navíc by to nebyla úplně nová myšlenka, kabriolet Cadillac XLR z počátku milénia využíval techniku tehdejší Corvette C6. Trh však příliš nenadchnul, místo předpokládaných 5.000 až 7.000 prodaných kusů ročně dosáhl nejvýše na 3.730 prodaných kousků v roce 2005.

video

Pokud se Corvette skutečně osamostatní, bude to pro GM po letech nová značka. Americký koncern se v posledních desetiletích značek spíše zbavoval. V roce 2004 kvůli nízkým prodejům skončil Oldsmobile, v souvislosti s hospodářskou krizí a tehdejším bankrotem firmy GM později prodal Saab a uzavřel Saturn, Pontiac i Hummer. Naposledy pak v roce 2017 prodal Opel francouzské Skupině PSA. V Číně však na začátku desetiletí ve spolupráci s tamějšími partnery založil značky Baojun a Jiefang.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku