Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Subaru Legacy a Outback modelového roku 2013 v New Yorku

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 8. 4. 2012 • 15:59
Na autosalonu v New Yorku se představila dvojice sesterských modelů Legacy a Outback ve specifikacích pro nový modelový rok 2013.

Změny nejsou veliké a žádné překvapení se nekoná – o vylepšení pod kapotou (čtyřválec 2,5 litru dostal rozvod DOHC místo SOHC) jsme věděli a ani z hlediska designu či výbavy nejde významný facelift.

Výkon motoru vzrostl o 2 kW na 129 kW, přičemž výhodou DOHC by měl být lepší průběh točivého momentu (maximum je 236 Nm) v nízkých a středních otáčkách. Standardně bude vůz spojen se šestistupňovým manuálem, na přání pak s bezestupňovou převodovkou CVT. Pro šestiválec o objemu 3,6 litru se nic nemění, zde zůstává výkon 191 kW a šestistupňová převodovka, popřípadě pětistupňový automat.

Z designového pohledu jsou těmi nejzřetelnějšími odlišnostmi nová litá kola a jiná mřížka chladiče, rozdílů například kolem mlhovek či na spodní části zadního nárazníku si většina lidí nejspíše ani nevšimne. Rozdílné je taktéž, oproti evropským verzím, vnější zpětné zrcátko, které v sobě nenese integrovaný blinkr.

Šasi bylo lehce vyztuženo a zavěšení kol vylepšeno, což by mělo zaručit lepší ovladatelnost vozu. Uvnitř najdeme nové materiály, bezpečnostní systém EyeSight či vylepšené audio.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku