Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Supersport SSC Tuatara prý pokořil rychlostní rekord, ale jaký?

Ondřej Mára Ondřej Mára 15. 10. 2020 • 11:10
22
8
Zobrazit náhledy (22)
SSC Tuatara SSC Tuatara SSC Tuatara SSC Tuatara SSC Tuatara SSC Tuatara SSC Tuatara SSC Tuatara SSC Tuatara SSC Tuatara SSC Tuatara SSC Tuatara SSC Tuatara SSC Tuatara SSC Tuatara SSC Tuatara SSC Tuatara

Podle dosud nepotvrzených informací lokální televizní stanice by se SSC Tuatara mělo stát nejrychlejším produkčním vozem na světě, automobilka ale plánuje učinit oficiální prohlášení až během několika dnů.

Podle neoficiálních informací lokální televizní stanice KPVM-TV z Las Vegas se americké automobilce SSC North America podařilo s novým extrémním modelem Tuatara stanovit nový rekord pro nejrychlejší produkční automobil na světě. Samotná automobilka zatím mlčí, již brzy bychom se ale měli dočkat oficiálního prohlášení.

Nabízí se ovšem otázka, jaký rekord vlastně model Tuatara překonal. Pokud byste si totiž mysleli, že držitel titulu pro nejrychlejší sériové auto je jasný, musíme vás zklamat. O tento titul se v současnosti přetahují dva modely.

Guinnessova kniha rekordů uznává jako nejrychlejší sériově vyráběný automobil Koenigsegg Agera RS, který v roce 2017 dosáhl na dálnici ve státě Nevada (USA) nejvyšší kombinované rychlosti 277.9 mil za hodinu (cca 447 km/h). Koenigsegg byl ve skutečnosti ještě rychlejší, Guinnessova kniha rekordů však vyžaduje dvě jízdy (v opačném směru), ze kterých se nakonec vypočítává průměr.

video

Minulý rok se ale o stejný titul přihlásila automobilka Bugatti, jejíž speciální model Chiron Super Sport 300+ dosáhl na testovací dráze v Ehra-Lessien nejvyšší rychlosti 304,7 mil za hodinu (cca 490 km/h). Lidé z Bugatti ovšem nepodnikli pokus v opačném směru, což odůvodňovali specifickým povrchem na testovací dráze, který by v protisměru mohl být nebezpečný.

Rekord je tak neoficiální a navíc stále vzbuzuje řadu vášní. Ve chvíli, kdy automobilka rekordní jízdu uskutečnila, ještě ani nebylo jisté, zda se model objeví v nabídce. Až poté automobilka oznámila speciální limitovanou edici Super Sport 300+, jejíž maximální rychlost však byla omezena na „pouhých“ 275 mil v hodině (cca 442 km/h).

Lidé z SSC North America si pro svůj pokus vybrali stejný úsek dálnice, na kterém svůj rychlostní rekord stanovila automobilka Koenigsegg. Vzhledem k parametrům modelu Tuatara je však pravděpodobné, že se na uzavřeném úseku veřejné dálnice útočilo na rekord neoficiální – tentokrát ale oficiálním způsobem.

Pokud tedy všechno vyšlo podle plánů, pak by měl být SSC Tuatara prvním vozem, který oficiálně pokořil hranici 300 mil v hodině (482,8 km/h). Jenže tím by rekordní tažení nemuselo končit. Dvojicí turbodmychadel přeplňovaná 5,9 litrová V8 o výkonu až 1305 kW (cca 1775 k) by totiž měla být schopná auto vyhnat až k rychlosti 312 MPH (502 km/h), což by znamenalo první překročení rychlosti 500 km/h v sériově vyráběném autě.

Z reportáže televizní stanice KPVM-TV je přitom patrné, že SSC North Ameria rozhodně nepodcenilo přípravu. Uzavřenou dálnici hlídala policie a samotný pokus byl natáčen ze speciálně upraveného sportovního auta, vrtulníku i proudového letadla s připevněnou kamerou.

Související články

Témata
16. 10. 2020 18:22
Koenigsegg Jesko Absolut bude rychlejší
Koenigsegg Jesko Absolut má umět 533 km/h, takže i pokud se jim ten rekord podaří, tak jim stejně dlouho nezůstane.
Avatar - Hammunasakra
15. 10. 2020 18:17
Re: Bugatti alespoň zůstává nejdražší
K tomu vymírajícímu druhu http://www.drsnysvet.cz/…cich-dali-zavod/ :-!

A jinak DÍKY KOMUNISTI = NIKDY NEZAPOMENEME = ono stavět dálnici v dnešní hustotě obyvatelstva a zástavbě nebo před 70 lety (začalo to v 30. letech v Itálii a vlastně okamžitě na to i u nás) je prostě SAKRA rozdíl

Česko-Slovensko (kdy v nekomunistickém světě dálnice už byly a páteřní síťě kde ne minimálně vytrasované) mělo ještě v roce 1970 méně obyvatel než dnes jenom ČR. A jak správně zmiňuješ při naší rychlosti výstavby https://www.denik.cz/…nu-20180129.html blbý no = největší změna od ANO MAKÁME bude https://domaci.ihned.cz/…-pritom-agrofert a samozřejmě rozsah majetku člena KSČ STB tuneláře z 90. oligarchy jinak našeho slovenského předsedy vlády ČR https://www.e15.cz/…idovou-tvorivost?… co dodnes neumí česky (a v srpnu to odmítnutím https://archiv.ihned.cz/…h-i-restauracich pěkně POsssRAL https://www.novinky.cz/…er-kurz-40339382
Avatar - Hammunasakra
15. 10. 2020 17:36
Re: Bugatti alespoň zůstává nejdražší
Druh prahnoucí po řízení https://www.autoforum.cz/…icovymi-slevami/ je druh vymírající

A popravdě ono není moc kde = počet aut desetiletí roste rychleji než kilometry silnic a dálnic = výsledek = skoro na všude všechno stačí Prius (je tam stejně rychle jen má menší spotřebu a je spolehlivější)
Avatar - Hammunasakra
15. 10. 2020 17:34
Re: No, bude rychlejší
https://www.youtube.com/watch?… popravdě Bugatti (krom ceny) začíná být out i pro tříválce https://www.autoforum.cz/…e-reseni-pohonu/ nemluvě o bulharských automobilech https://www.autoforum.cz/…a-vykon-5-221-k/
Avatar - Hammunasakra
15. 10. 2020 16:06
Bugatti alespoň zůstává nejdražší
https://www.novinky.cz/…00-km-h-40316227

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud