Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla opět odkládá premiéru tahače. Musk vysvětlil důvody

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 9. 10. 2017
2
10
Americká automobilka podruhé odložila oficiální odhalení Tesly Semi. Na první tahač si musíme počkat kvůli Modelu 3 i hurikánům.

Vedení společnosti Tesla přislíbilo oficiální premiéru elektrického tahače 28. září. Datum se však zanedlouho odložilo o necelý měsíc. Jenže ani 26. října k představení horké novinky americké značky nedojde, šéf Elon Musk totiž na Twitteru informoval o dalším odložení. Tentokrát na polovinu listopadu.

Musk jako důvod uvádí, že automobilka má nyní důležitější problémy. Jde například o tvorbu nedávno představeného Modelu 3, kterou šéf Tesly před časem označil za „výrobní peklo“. Tesla zkrátka nestíhá. Dalším důvodem je pomoc Portoriku, které se vzpamatovává z řádění ničivých hurikánů. Tesla reagovala na žádost tamního guvernéra a posílá do oblastí bez elektřiny střešní panely a baterie.

Definitivní odhalení Tesly Semi je nyní naplánováno na 16. listopadu, přičemž ihned po oficiální premiéře si hrstka vyvolených vyzkouší nový stroj v kalifornských ulicích.

Společnost s novým produktem necílí na dálkovou přepravu, ale spíše lokální dopravu, která v zámoří tvoří asi 30 % všech nákladních cest. Dojezdová vzdálenost na jedno nabití se u elektrického tahače odhaduje na 200 až 300 mil, tedy 321 až 482 kilometrů. Musk před časem na Twitteru napsal, že novinka je neskutečná. Snad se v polovině listopadu konečně přesvědčíme osobně.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - WinDiesel
muskione
WinDiesel
| 9. 10. 2017
houbičky?
Avatar - WinDiesel
Konkureční souboj se rozbíhá...
WinDiesel
| 9. 10. 2017
>:D
muskione
Nonsens
| 9. 10. 2017
nová fúzia je jasná
Avatar - Hammunasakra
Konkureční souboj se rozbíhá...
Hammunasakra
| 9. 10. 2017
S červenejma diskama [odkaz] :-)
Avatar - Bubáq
Konkureční souboj se rozbíhá...
Bubáq
| 9. 10. 2017
Jo, nejhezčí je nová Avia ve zlatozelené metalíze.