Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla plánuje otevření autorizovaného servisu v Česku

Tomáš Dusil Tomáš Dusil 6. 12. 2018 • 23:43
22
12
Zobrazit náhledy (22)
Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S Tesla S
Vozů značky Tesla jezdí na českých silnicích docela dost. Zatímco koupit si je v Čechách můžete, za jejich opravami a servisem musíte do zahraničí. To se má však brzy změnit.

Pořízení nového vozu bez možnosti jej servisovat v místě jeho nákupu zní u tradičně zavedených automobilek poněkud zvláštně. V případě americké značky Tesla v České republice tomu tak bohužel je. Kdo si u nás koupí vůz této značky (a nemusí být nutně nový), musí v případě, že chce využít služeb autorizovaného servisu (a tedy v případě nového vozu nepřijít o záruku) do zahraničí. Nejbližší autorizované servisy Tesly jsou po nás v Rakousku, konkrétně v Linzu a Vídni, a dále v Německu, a sice v Mnichově a ve Stuttgartu. Jenže i do Linze je to přibližně tři hodiny cesty z Prahy.

Jak se ale zdá, tato situace by se měla v dohledné době změnit. Původní plány na postavení servisního střediska ve Vestci poblíž Prahy sice padly, avšak že se něco chystá, dokazují oficiální stránky Tesly. Ještě minulý měsíc tam visely inzeráty s nabídkou práce servisního a mobilního servisního poradce, jako místo výkonu práce byla uvedena Česká republika. Dle dostupných zdrojů byla školením techniků pověřena některá z poboček v Rakousku. V současné době už ale inzerát nabízející práci technika v ČR na oficiálních stránkách Tesly vystaven není. To může znamenat jediné, a sice, že už byli vhodní kandidáti vybráni.

Kdy a kde přesně se však servisní středisko Tesly pro Českou republiku otevře, zatím nikde blíže uvedeno není. Ostatně, že majitelé vozů americké značky po servisu u nás volají, dokazuje forum, kde diskutují majitelé a příznivci těchto vozů. Právě tady najdete dotaz, zda se neplánuje otevření servisního střediska Tesly také v České republice.

tesla elektromobil alternativnipohony tesla elektromobil alternativnipohony

Související články

Témata
1. 1. 2019 10:42
Pohnulo se to
Za tu dobu co jezdím elektromobilem, jsem ani nepomyslel, že jim to bude takovou dobu trvat, než tu vznikne prodej a servis. Asi není zájem.
Při minulé akci ve Vestci mi ani (snad) pořadatel z Vídně nepotvrdil termín, ač jsem měl vážný zájem o X. No když nebyla chuť mi něco nabídnout, oslovil jsem konkurenci v Kunraticích. Uvidíme, jak na jaře. POtřebuju auto s tažným, a tak se to zužuje na 2 značky... Zatím. Každopádně, mám čím jezdit, i když to nejsou už desetiletí žádné novinky, pořád mi pro posuny v rámci republiky stačí...
Avatar - elektrikar
25. 12. 2018 01:48
Re: Co že???
Pokud to mám do Vídně 150km, ale do Prahy 280km po rychlodráze D1, je v tom rozdíl? :-! Nepočítám hodinovou sazbu Vídeň, ale také nepočítám rozdílnou údržbu BEV (battery electric vehicle) a ICE (internal combustion engine) pro 400,700+hp auto. :-)
7. 12. 2018 14:10
Re: Co že???
je tu jen spousta reselleru, tedy jen tech co nakoupi u Tesly a nasledne prodavaji dal, kupovat prez ne nema smysl, neb je to prez ne vzdycky jen drazsi a to o hodne drazsi, levnejsi je auto objednat online a na dopravu najmout jakehokoliv dovozce aut ktery to auto z Tilburgu doveze a vyridi prihlasovani, rozdil i 50-80 tisic na auto, treba proti Alze :-!
Avatar - Barrichello
7. 12. 2018 11:12
Re: Co že???
prodejců je tu hafo, samozřejmě neofiko....
Avatar - Papír1
7. 12. 2018 09:25
Servis
Je to jasné, kde bude servis. Bude to tam, kde je nejvíce nabíječek TESLA. To jest ve VESTCI, neb tam vyrostla nová budova. Moc bych se nedivil, že tam bude i dealerství.
Neb majitel má několik TESEL a jistě ho nebaví jezdit do Vídně.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud