Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla svolá 130.000 aut kvůli poruchám dotykového displeje

ČTK ČTK 12. 5. 2022 • 21:59
28
Zobrazit náhledy (28)
Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Plaid Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model Y Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3

Americký výrobce elektromobilů Tesla svolá ve Spojených státech zhruba 130.000 aut.

Kvůli přehřívání u nich hrozí poruchy středového dotykového displeje, uvedla agentura Reuters, která se odvolává na sdělení Národního úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA).

Video se připravuje ...

Svolávací akce se dotkne modelů Tesla S a Tesla X vyrobených v letech 2021 a 2022 a modelů 3 a Y z letošního roku. Firma u nich bezdrátově aktualizuje software.

Přehřívání procesoru informačního a zábavního systému by podle úřadu mohlo zabránit tomu, aby se na středové obrazovce zobrazovaly obrázky ze zpětné kamery, výstražná světla a další informace. Tesla uvedla, že ví o 59 záručních reklamacích, které by mohly s problémem souviset, ale nikdo jí v této souvislosti nenahlásil nehody ani zranění.

Tesla má letos za sebou 11 svolání. Spolu s automobilkou Stellantis je tak na čtvrté příčce co do četnosti svolávacích akcí, uvedl Reuters.

Související články

Témata
Články odjinud