Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

To bylo o fous! Závodník v rychlosti 200 km/h bravurně zkrotil auto před takřka jistou nehodou

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 6. 2. 2018 • 06:30
11
Will Davison předvedl během tréninku na dvanáctihodinovku v Bathurstu skvělý záchranný manévr. Po dvou piruetách pokračoval jakoby nic.

video

Incident se odehrál při tréninku na dvanáctihodinový závod v Bathurstu, jenž se konal tento víkend. Will Davison se na podnik připravoval za volantem Audi R8 GT2 LMS, když nad ním v jedné ze zatáček ztratil kontrolu. Situaci ale bravurně ustál, předvedl dvě piruety a v tréninku mohl vesele pokračovat.

Zajímavé je, že o dramatické situaci věděli jen návštěvníci okruhu, průběh tréninků se totiž nenatáčí. Ani tým tedy nevěděl, do jakých problémů se Davison dostal. Dozvěděli se to až v momentě, kdy z auta vytáhli záběry z kamer.

„Během druhé piruety jsem měl nad vozem poloviční kontrolu, ale při té první ani trochu,“ vtipkoval po závodě jezdec, jenž se do patálií dostal v rychlosti 203 km/h. Posádka, jejímž členem je kromě Davisona i Mathias Lauda, syn slavného Nikiho, obsadila osmé místo ve své kategorii, celkově skončila čtrnáctá.

Související články

Témata
Avatar - white label
7. 2. 2018 19:49
Re: Tomuhle se říká
Souhlas, v tomto konkrétním případě to byla víc klika, než um pilota, viz i menší video z kokpitu.
7. 2. 2018 13:18
Re: tak tohle bych chtel taky umet
Jestli se ti pritom, ze zabrzdis roztoci auto, tak mas nekde neco hodne spatne.
7. 2. 2018 11:52
....bravurně zkrotil auto........
hahaha....sám řidič přiznal, že už v prvních "hodinách" nevěděl čí je.... ;-)
7. 2. 2018 11:20
Re: tak tohle bych chtel taky umet
Jde to v pohodě. Chce to ale zkusit nejlepe na letišti :-) Stačí jet rovně, pro začátek 60km/h a šlápnout co nejvíce na brzdu + zatáhnout ručku. Volantem rovně,nehýbat. Auto se roztočí, ale zůstává rovně. Používá se to na snížení rychlosti před nárazem na mokru..., když jsi "v prd..li" a při normálním brždění nezpomalíš. Auto se tím zbaví kinetické energie před nárazem. Zkoušel jsem to a je to docela sranda. S fabkou uděláš cca v 80km/h dvojitý hodiny než zastaví.... Chce to ale hodně prostoru při nacvičování.
7. 2. 2018 00:10
Off topic
Sorry za off topic, ale pre redakciu, preco do pi.i sa video pusta automaticky, vacsiu kktinu ste tu nemohli dat?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku