Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle je prodloužená Škoda Octavia Pro. Jde o specialitku pro čínský trh

Jan Zajíc Jan Zajíc 26. 2. 2021 • 02:01
47
14
Zobrazit náhledy (47)
Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV Škoda Octavia iV

I když podobu čtvrté generace Škody Octavia známe už déle než rok, Číňané na svou verzi ještě čekají. Už teď ale víme, že dostanou jednu specialitku.

Na čínském trhu se totiž bude prodávat Octavia Pro s prodlouženou karoserií a delším rozvorem. Na různých ruských webech jsme přitom našli fotografie, které tuto verzi odhalují. Snímky, které by měly pocházet z čínského ministerstva průmyslu, tak doplňují nedávno publikované ilustrace. 

Prohlédnout si díky nim můžeme bílý liftback, jehož rozvor se natáhl na 2.730 milimetrů, což je o 44 mm více než u "naší" oktávky.

Karoserie je dlouhá 4.753 mm, tedy ve srovnání s evropským liftbackem delší o 64 mm. Z upravených rozměrů by samozřejmě měli těžit cestující na zadních sedadlech. Prostor vzadu mimochodem tradičně u čínských zákazníků patří mezi nejsledovanější parametry.

Fotky také naznačují sportovnější nárazníky a upravenou grafiku zadních světlometů. Na detailní srovnání odlišností oproti naší evropské Octavii si ale musíme počkat do oficiální premiéry, k níž by mělo dojít v blízké budoucnosti. Výroba by se totiž měla rozběhnout ještě do konce prvního čtvrtletí tohoto roku.

Pak také zjistíme, jestli se potvrdí zprávy o použití přeplňovaného zážehového motoru 1.4 TSI o výkonu 110 kW a jeho spojení se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou.

Tak co na prodluženou Octavii říkáte? Líbila by se vám i u nás?

Související články

Témata
19. 3. 2021 21:52
Octavia pro? Síla
Manžílek nám domů zase po Vánocích koupil novou zakrývací plachtu na https://www.peplachty.cz/…kryvaci-plachty/ Koupili jsme si totiž další automobil a já už nechci aby měl zase poškrábaný lak. Manžílek sehnal od kamaráda z Rakouska (teď na černo) Octavii I. r.v. 1999 a měla najeto jenom 265 tisíc. To bude mašina. Snad bude ještě sloužit a odveze mě sem tam i na chalupu.
27. 2. 2021 20:25
Re: Bez respektu k českmému zákazníkovi
Že by reakce na Pepka Vyskočila?
27. 2. 2021 19:59
Re: Černý vývoj pro prodej škodovek v Číně
Můžu se zeptat proč furt otravuješ svět s potřebou ruční brzdy ? Naož mechanický ? Podle diskuze a tvého profilu chápu že jsi zapšklý důchodce. Ruční brzdu jsem použil naposledy v autoškole, celý život parkuju na zařazenou rychlost. Z machrování na ledě jsem vyrost snad v 25ti. Ruční brzdu nepotřebuju vůbec, natož pak řešit jak je vůbec udělaná.
Co vidim v okolí, ručka je dobrá akorát k tomu, když odstavim auto aby díky ní zatuhly brzdy.
27. 2. 2021 13:09
Re: Pre vysoke
V cine se prodava KAZDE auto v prodlouzene verzi (nekdy pouze v te verzi). Tak to proste je.

https://youtu.be/OtpuJxkof3k?t=167

Nic noveho pod sluncem.
27. 2. 2021 12:09
Re: Bez respektu k českmému zákazníkovi
jenže Čína začala před rokem Škodovku totálně ignorovat...

https://www.autoforum.cz/…ly-na-uplne-dno/

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku