Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyotě se v Česku loni dařilo, hlásí i nové partnerství

Martin Machala Martin Machala 10. 1. 2019 • 08:46
81
7
Zobrazit náhledy (81)
Toyota Camry Toyota Camry Toyota Camry Toyota Camry Toyota Camry Toyota Camry Toyota Camry Toyota Camry Toyota Camry Toyota Camry Toyota Camry Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Corolla Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Toyota Corolla sedan Toyota Corolla sedan Toyota Corolla sedan Toyota Corolla sedan Toyota Corolla sedan Toyota Corolla sedan Toyota Corolla sedan Toyota Corolla sedan Toyota Corolla sedan Toyota Corolla sedan Toyota Corolla sedan Toyota Corolla sedan Toyota Corolla sedanla_sedan_32 Toyota Corolla sedan Toyota Corolla sedan Toyota Corolla sedan Toyota Corolla sedan
Za rok 2018 se japonská značka vrátila do top 10 českého trhu. A bilanční tiskovku obohatilo také info o novém partnerství.

Každý manažer se samozřejmě rád pochlubí dobrými výsledky a grafy s rostoucími křivkami, šéf českého zastoupení Toyoty a Lexusu – Martin Peleška, měl z tohoto pohledu velmi vděčnou pozici. Loňský rok byl totiž pro Toyotu rekordní, konečných 10.338 registrovaných aut znamená meziroční nárůst sedmnáct procent a celkové deváté místo mezi značkami. Toyotě určitě trochu pomohla nová metodika WLTP, s níž bojuje o dost míň než některé zejména evropské značky - jasně, omezenější počet verzí, skoro žádné nafťáky, naproti tomu spousta hybridů… I tak je ale výsledek Toyoty určitě velmi pěkný, u privátních zákazníků pak ještě hezčí – přes pět tisíc „soukromníků“ přineslo Toyotě dokonce bramborovou medaili.

A letos by mohlo být ještě líp, vzhledem k tomu, kolik má Toyota připravených novinek. O nástupu nové RAV4 na český trh jsme už psali, stejně tak víte, že návrat hlásí sedan střední třídy camry. A pak nejočekávanější comeback - Toyota Corolla a hned ve třech karosářských variantách (hatchback, sedan i kombík). A s dvojicí hybridních pohonných systémů (osmnáctistovku doplní ještě dvoulitr). Právě hybridy by měly v letošním roce hrát ještě důležitější roli, české zastoupení předpokládá, že budou tvořit necelou polovinu prodejů (loni to bylo jednatřicet procent). Nemalý cíl, ovšem vzhledem k tomu, že bez nafty se musí obejít i SUV Toyota RAV4, vlastně ani nic jiného než plošnou hybridizaci čekat nelze.

A pak byli na tiskovce ještě sportovci. Třeba Eva Samková i s pejskem nebo moc hezká mladá česká plavkyně Barbora Seemanová, dorazila i beachvolejbalistka Bára Hermannová a skokan na lyžích Roman Koudelka. A nešlo jen o to, že tito olympionici s toyotami jezdí. Společně se sportovci a předsedou Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalem, oznámila Toyota partnerství právě s českými olympioniky. A rovnou generální, zahrnující i naše paralympioniky. Kromě toho připravilo české zastoupení taky zvýhodněný pronájem dodávek proace pro jednotlivé sportovní svazy, tedy klidně i pro různé mládežnické oddíly. Určitě skvělá věc, doteď si pamatuju, jak jsme na fotbalové zápasy jezdili my, žáčci Sigmy Olomouc, kdy třeba z renaultu pětky vyskákala polovina mančaftu.

A ještě bonbonek – už letos bychom i v Česku měli otestovat novou supru. Hmmm… V Mostě bude nový asfalt a tahle znovuobnovená japonská sportovní legenda… To bude rychlé kolečko!

Video se připravuje ...

Video se připravuje ...

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
11. 1. 2019 08:55
Re: RAV4
Ja by som povedal, že nová RAV4 aj nová Camry má premrštené ceny, a to dosť. Mám obavu, že týmto smerom pôjde aj nová corolla.
S takýmito cenami pôjdu ich predaje dolu.
To je môj názor a samozrejme nikomu ho nevnucujem.
11. 1. 2019 08:17
Re: RAV4
Ja SUV zvažujem pre ženu a problém mnohých značiek je skôr absencia slušného benzínu. Auto bude jazdiť veľa krotkých tras a 5 diaľničných výjazdov ročne ma finančne nepoloží. A vsadil by som sa, že nie som jediný, kto auto využíva v takomto režime.
Avatar - Hammunasakra
11. 1. 2019 01:27
Re: RAV4
Podle fotek moc ne = současná je docela šik = ale může mě ovlivňovat vlastnictví ;-)

Ale tahle je na nový platformě a novej je i hybridní pohon a obojí je zdá se hodně hodně dobrý = to to u mě nejspíš přebije :yes:
10. 1. 2019 20:13
Re: RAV4
Tobě se nová generace líbí? No když nebude nafta, je hybrid asi jasnou volbou i za cenu skřípání zubů při placení ;-)
Avatar - Hammunasakra
10. 1. 2019 19:18
Re: RAV4
Zřejmě dal jedno z nejprodávanější aut = zřejmě dal nejlepší verze bude = hybrid 160kW :yes: