Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Turecko letos čeká rekordní výrobu a vývoz aut

redakce AUTO.CZ
Diskuze (2)
Výroba automobilů v Turecku a jejich vývoz ze země by letos měly stoupnout na nový rekord. Přispějí k tomu vysoké investice do výrobních kapacit v uplynulých letech a zvýšení prodeje aut v Evropě.

Automobilky v letech 2013 a 2014 investovaly v Turecku do zvýšení produkce 4,5 miliardy dolarů, což v přepočtu činí více než 110 miliard korun. "První polovina roku 2015 byla dobou, ve které jsme začali sklízet ovoce z těchto investic," prohlásil šéf tureckého svazu výrobců aut Kudret Önen.

Výroba by měla letos stoupnout o pět procent na rekordních 1,225 milionu vozů. Z toho 925.000 exemplářů půjde na vývoz. Loni automobilky vyprodukovaly 1,17 milionu vozů a vyvezly 885.000 vozů. Önen dodal, že automobilový průmysl zatím nevidí žádný dopad řecké dluhové krize.

Mezi největší producenty aut v Turecku patří Toyota Motor, Oyak Renault, společný podnik Renaultu, Tofas, který je divizí automobilky Fiat Chrysler, a Ford Otosan.

Önen dodal, že pozitivní dopad na turecký automobilový sektor bude mí zrušení embarga na Írán. "Sledujeme vývoj v Íránu pozorně. Rozvoj íránského automobilového průmyslu je pro Turecko důležitý," uvedl.

redakce AUTO.CZ
Diskuze (2)
Avatar - Ja Prvni 123
14. 7. 2015 20:26
Re: Hlavně, až už vyrábí Aegeu!
Jo jo, taky se nemůžu dočkat.
14. 7. 2015 17:28
Hlavně, až už vyrábí Aegeu!
Turci výrobu aut umí velmi dobře, o tom není sporu. Tak teď hlavně ať už co nejdříve spustí výrobu Fiatu Aegea, pokud bude za odpovídající cenu, bude to bomba! :-) :yes: