Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Uber investuje do létajících taxi a nového vývojového centra ve Francii

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 29. 5. 2018 • 05:43
3
2
Společnost Uber si zvolila Francii jako budoucí domov pro vývoj a výrobu svých létajících taxi. Během příštích pěti let zde hodlá investovat 20 milionů eur.

Společnost Uber spustila v roce 2016 svůj program Elevate, který je zaměřen na vývoj i výrobu elektřinou poháněných létajících taxi s kolmým startem i přistáním a síť s jejich provozem souvisejících služeb.

Začátkem letošního května společnost Uber odhalila podobu svého létajícího taxi a následně uvolnila informace o dalším vývoji celého programu Elevate.

Zásadním krokem se podle oficiálních materiálů stane vybudování Advanced Technologies Center Paris (ATCP), do nějž bude investováno již zmíněných 20 milionů eur. Toto vývojové a výzkumné centrum, které vznikne v Paříži, se stane prvním takovým centrem společnosti Uber mimo Severní Ameriku.

ACTP má být otevřeno na podzim letošního roku a již nyní hledá špičkové inženýry a specialisty na umělou inteligenci. Výzkum se zde má zaměřit na nové možnosti řízení letového provozu, komunikaci v reálném čase a rovněž i způsoby ukládání elektrické energie a systémy dobíjení baterií.

Společnost Uber již dříve zahájila spolupráci s Národním úřadem pro letectví a kosmonautiku (NASA) pro výzkum a vývoj provozu létajících taxi v malých výškách v městském provozu. Novým partnerem společnosti Uber je pak École polytechnique, které se bude podílet na vývoji řízení letového provozu létajících taxi.

V letošním roce představený koncept létajícího taxi společnosti Uber má být schopen letu rychlostí 240 až 320 km/h na vzdálenost do 100 kilometrů a ve výšce do 600 metrů. Dobití baterií na plnou kapacitu má trvat pouhých pět minut.

Létající taxi má ve svém interiéru nabízet prostor čtveřici cestujících. V počáteční fázi celého projektu mají mít tyto stroje pilota usazeného v tradičním kokpitu na přídi. Následující generace těchto létajících strojů pak mohou být plně autonomní, i když v současnosti se jedná o vizi budoucnosti.

Témata
15. 7. 2020 21:31
Uber
To je zajímavé. Já teda s Uberem jel jen párkrát, když jsem byl v Praze a spokojenost. Trochu škoda, že není ve všech městech u nás. Na druhou stranu třeba tady u nás v ČB jezdím hlavně s https://taxikorta-ceskebudejovice.cz/ a proti těm nemůžu říct půl slova. Hlavně ty ceny mají podle mě dost férové a jsou rychlí.
30. 5. 2018 06:40
Daleka budoucnost
Myslim, ze je to daleka budoucnost az tu budou misto aut litat ve vzduchu letadla jak ze sci-fi filmu. Vzhledem k cene vyvoje a zabehnuti do praxe to bude stat jeste plno penez, ktere se odrazi v cene. Je fajn nekde byt rychleji o trojnasobek nez autem, ale ta cena bude spis pro vyssi vrstvu a jejich odlety na vecirky a nakupy. Zajimavy vyvoj, ale pro obycejne lidi a nas provoz, dokud nebudou vsichni litat, je to jeste daleko. Stejne jako autonomni vozy, pekny kdyz Vam vylepseni pomuzou a zachrani zivot, ale pokud kazdy vuz s kazdym nebude komunikovat, dale chodci a cyklisti atd...tak je to jeste daleko do bezpecnosti, plus tu jsou hackeri atd...no budou to mit tezke vyvojari se zabehnutim do praxe, staci se podivat na nehody Tesly, staci jedna za mesic a je hned medialni pohroma, nevadi ze denne na svete umre ve VW 100 lidi, dulezite je potopit Teslu :-) a tady to bude zrovna tak s konkurenci

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud